Як отримати електронний рецепт на ліки у Харківської області - інструкціяЯк отримати е-рецепт? Для цього необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом.

З 1 квітня придбати ліки можна і за паперовим, і за електронними рецептами. Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

Увага: Нововведення не стосуються населених пунктів, де ведуться бойові дії.

Виписати «е-рецепт» зможе сімейний лікар чи лікар державної, комунальної чи приватної клініки.

На пільгові препарати, що відпускаються за кошти місцевих бюджетів чи інших програм, як і раніше, продовжуватиме діяти паперовий рецепт. 

Щоб отримати рецепт, необхідно прийти на прийом до лікаря. Під час огляду лікар, за потреби, зареєструє пацієнта в електронній системі охорони здоров’я та сформує електронне призначення, вказавши активну речовину, дозування, тривалість курсу та інструкції щодо приймання ліків.

Далі рецепт лікар надсилає пацієнту. Там вказано код, який треба буде назвати фармацевту в аптеці. Використати його можна лише раз.

Якщо телефона у пацієнта немає, лікар надрукує спеціальну інформаційну пам’ятку з деталями призначення, номером і кодом для погашення рецепта в аптеці.

Як отримати е-рецепт? Для цього необхідно обовʼязково звернутися до лікаря на прийом

У перехідний період, який діятиме до кінця воєнного стану, можливе використання обох варіантів рецепту.

“Ліки – це не цукерки, а серйозні активні речовини, які без належного лікарського контролю можуть завдати шкоди життю та здоровʼю людини.  Лікуймося свідомо!” – підкреслив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Справка: Якщо людина має гостре чи хронічне захворювання або потребує продовжити лікування чи профілактику, електронний рецепт на потрібні ліки можна буде отримати дистанційно, звернувшись до свого сімейного лікаря доступним засобом зв’язку.