Как прогнать тараканов: поможет обыкновенный лавровый листПозбутися цих небажаних гостей допоможе звичайний лавровий лист.

Запах лаврового листа відлякує тарганів, тому його можна просто розкласти в тих місцях, через які таргани потрапляють до зон нового проживання (вентиляційні грати, сміттєпроводи, каналізаційні стоки, щілини в стінах тощо).

З цією метою також обкурюють приміщення димом від лаврового листя. У важкодоступних місць, де можуть ховатися таргани, розміщують металеву тарілку, кладуть на неї кілька лаврових листків і підпалюють їх так, щоб вони тліли. Звичайно, вікна та двері в приміщенні повинні бути зачинені. Таку операцію проводять кілька разів на день протягом 5-6 днів – за цей період можна видалити з приміщення більшість набридливих «квартирантів».

Как прогнать тараканов: поможет обыкновенный лавровый лист

Але набагато ефективнішої дії досягають, коли користуються виготовленими з лаврового листа – настоянкою або відваром. Готовим засобом протирають місця, де переміщаються та живуть паразити: плінтуса, полиці, ящики. Також рекомендується додавати їх у воду, якою миють підлогу, для більшого травмування нюху шкідників.

Відвар. Для його приготування беруть 15 сухих лаврових листків (можна і свіжих, але в наших умовах вони зустрічаються нечасто), кладуть їх у термос і заливають 1 склянкою окропу. Термос закривають і залишають на 2-4 години, щоб настоявся засіб. Тривалість настоювання впливає на ефективність засобу – чим довше, тим краще засіб діятиме.

Настоянка. Для її приготування кладуть 10-15 лаврових листочків у скляну ємність і заливають їх 1 склянкою горілки або іншої рідини, що містить спирт. Після цього ємність щільно закривають і ставлять у прохолодне темне місце (можна у льох), де залишають на 2 тижні. Перевагою настоянки є можливість тривалого зберігання без втрати властивостей – до 2 місяців.