Як визначити вік риби

Це дуже цікаве питання, яке хвилює багатьох рибалок. 

Характерною особливістю для риб є те, що вони ростуть протягом усього свого життя.

Проте цей ріст нерівномірний, як за порами року, так і протягом життя. Молода риба росте швидше ніж стара. Влітку риба росте швидше, а восени і взимку теплолюбні риби не ростуть. Холодолюбиві (форель, сиг, пелядь) ростуть і взимку але повільніше ніж влітку. Швидше ростуть риби до настання статевої зрілості, а потім темпи росту уповільнюються.

Таку нерівномірність у рості риб добре видно на окремих кістках скелета і на лусці.

Періоди повільного росту позначаються на скелеті у вигляді світлих смужок або кілець. Періоди інтенсивного росту характеризуються на лусці і скелеті широкими полями або кільцями. За кількістю цих кілець можна визначити вік риб. Для цього беруть луску під основою першого спинного плавника. Луску промивають слабким розчином нашатирного спирту, після чого кладуть між двома предметними скельцями і дивляться під мікроскопом з малим збільшенням.

В окуневих риб, налима та інших для визначення віку слугують зяброві кришки, а в тріскових і камбал визначають вік за отолітами – вушними камінцями, які обезжирюються і шліфуються.

У осетрових і акул вік визначають також за променями плавників: у акул – непарного у осетрових, сома – грудного.

Дізнатися про вік можна на лусці риби, якщо її уважно розглянути, по кістках і зябер.

Фахівці, що займаються в даній області, практично всі знають про риб: який у риби вік, на скільки інтенсивно вона росла, скільки разів нерестилася і т. д. Іншими словами, луска у риби як візитна картка, а якщо точніше, як паспорт.