Як спіймати рибу сома: секрети, рекомендації та корисні порадиЯк спіймати сома в жовтні. Секрети, рекомендації та корисні поради від рибалок.

Риба сом – це один з найбільш теплолюбних хижаків, що населяють прісноводні водойми. Тому, коли приходять осінні похолодання, у багатьох пропадає бажання продовжувати риболовлю і шукати такий гігантський видобуток. Але правильний підхід і дотримання декількох рекомендацій – це ключ до успішної ловлі сома навіть в жовтні.

Пошук риби та як спіймати сома в жовтні.

Досвідчені рибалки стверджують, що до середини жовтня сом цілком непогано клює в тих місцях, що і влітку, але при прогресуючому зниженні температури він починає йти до зимувальних ям та облаштовуватися на глибині. У такому випадку успіх лову буде залежати від обраної точки для закидання приманки.

Якщо вода продовжує бути теплою, хижака шукають в таких ділянках: руслові бровки, вири, коряжники.

Як спіймати рибу сома: секрети, рекомендації та корисні порадиУ нічну пору хижак стрімко переміщається до обмілин, що супроводжується появою сильних сплесків на поверхні води. Часом створюється враження, що частина берега обвалилася в воду, при цьому, коли настає ранок, таке припущення виявляється помилковим.

При зниженні температури води сом переміщається до глибоких ях і вирів, особливо, якщо вони знаходяться нижче за течією. У річкових затоках рибу шукають біля обривистих берегів і в точках з рельєфним дном. Щоб не злякати хижака, який знаходиться у самого берега, необхідно дотримуватися тиші і обережності.

Відомо, що риба переміщується до ям строго проти течії.

Ловля сома в жовтні спінінгом.

Якщо риболовлю здійснюється спінінговою снастю, то вона повинна бути максимально надійною і міцною. Такий спосіб лову підходить і для човнової риболовлі, і для берегової. 

Вибираючи снасть, важливо керуватися наступним принципом:

  • Довжина вудилища повинна становити 2,7-3.0 метра, а тест – до 60 грамів.
  • Спінінг потрібно оснастити котушкою зі шпулею на 4000, бажано безинерційною. Товщина використовуваної волосини повинна скласти до 0,25 мм.
  • На завершення залишається оснастити вудку металевим повідцем і штучної приманкою.

Як спіймати рибу сома: секрети, рекомендації та корисні порадиВибір техніки проводки визначається обловлюваних акваторією і приманкою. Якщо ловля відбувається за допомогою воблерів, то доцільно задіяти рівномірне підмотування. Якщо у воді опинилася джигова приманка, можна обійтися ступінчастою технікою.

Ловити сома в жовтні не менш цікаво, ніж в будь-яку іншу пору року. Але щоб отримати від такого проведення часу максимум користі і задоволення, важливо оцінити безліч моментів, зважити всі «за» і «проти», а також бути готовим діяти радикально і виважено та не забувати про Правила любительського та спортивного рибалсьтва.