Мужчина незаконно получил земельный пай стоимостью более 500 тыс. грнЗ відкриттям ринку землі в Харківській області та Ізюмському районі стартували офіційні продажі гектарів.

Зараз один гектар аграрної землі коштує близько 31-37 тисяч гривень. Ця функція доступна тільки громадянам України, і купувати можна не більше 100 гектарів в «одні руки».

З 1 липня громадяни України можуть легально купувати і продавати землю сільськогосподарського призначення. До неї відносяться сільськогосподарські угіддя, ріллі, багаторічні насадження, сіножаті, а також несільськогосподарські угіддя: ринки, які продають продовольчі товари, господарські шляхи, польові дороги тощо.

Найважливіше те, що тепер фізична особа – громадянин України може продати земельну ділянку іншому громадянину України, але не більше 100 га в «одні руки». Поки у нас по 1 січня 2024 діє таке обмеження. 1 січня 2024 ринок землі запрацює, можна так сказати, вже в повному обсязі, – пояснив Євген Іванов.

З 1 січня 2024 власник паю зможе продати ділянку вже не тільки громадянину України, а й державі, суспільству або юридичній особі. І в «одні руки» можна буде продавати вже 10000 гектарів.

Разом з тим, чиновник зазначив, що переважне право у викупі земельної ділянки орендар.

Зараз практично вся земля знаходиться в оренді, вона майже вся обробляється приватними компаніями, фермерами-одноосібниками, приватними особами. При вже наявному укладеному договорі оренди право викупу такого ділянки має саме та людина, яка її обробляє. Тобто не можна продати цю ділянку нікому іншому, поки людина, що має переважне право, не поступиться нею, – підкреслив радник голови ХОДА.