Ціни на яйця: цього літа подешевшалиЦіни на молочку в Україні до кінця 2023 року зростуть на 15-25%. Передбачається, що основними факторами здорожчання будуть зростання кормів та енергоносіїв.

Молоко у господарстві – продукт незамінний. Воно є інгрідієнтом для випічки, з нього роблять морозиво. Чимало продуктів виготовляють і з самого молока – це і сир, і сметана, і закваска, і кефір. Тому молоко можна розглядати як універсальний продукт.

Ціни на молочні продукти не стоять на місці, а час від часу зростають. Проте знайти молоко чи сир за приємною ціною все ж можливо.

Традиційно, молочку дешевше можна придбати на ринку. Люди приїжджають із довколишніх сіл та продають домашню продукцію. Зазвичай, на залізничному ринку міста Ізюм сметану можна придбати за 65-75 гривень за півлітру. У місті це найдешевший варіант.

За літр молока зараз просять 20 гривень, за кілограм сиру – від 70 до 100 гривень, залежно від жирності. 

Дещо дорожче молоко, сир та сметану продають у супермаркетах та магазинах.

При покупці сметани обов’язково потрібно враховувати назву товару: на деяких пачках написано “Сметана”, на інших може бути написано “Продукт сметанний”. Переважно в супермаркетах продають сметану в упаковках 180-400 грамів. Найдешевшу 180 грамову упакоку сметани можно придбати за 21 гривню.

Ціна упаковки молока об’ємом від 0. 87 до 1 литри коштує – 29.5 – 56.4 гривні.

Сир кисломолочний – в середньому по 60 гривень за 350 г.

До кінця 2023 року молочна продукція буде дорожчати. На це є чотири основні причини: здорожчання електрики, інфляція в Україні, ріст собівартості виробництва та дефіцит скота у прифронтових територіях Харківської області.