Як отримують гуманітарну допомогу в 2024 р у Харківській областіПід час війни соціально незахищені категорії українців можуть розраховувати на грошову та негрошову допомогу – продукти, ліки, засоби гігієни, одяг та інші речі першої необхідності. 

Гуманітарна допомога – це цільова адресна безоплатна допомога, яка може бути як у грошовій, так і в натуральній формі (їжа, ліки, засоби гігієни тощо). Така допомога може надаватися державою, а також вітчизняними та іноземними донорами (благодійними фондами).

Хто може отримати гуманітарну допомогу в Харківській області під час війни

Насамперед гуманітарна допомога надається:

  • постраждалим від війни – тим людям, які проживають або перебувають на тимчасово окупованих і деокупованих територіях або тих, що перебувають у зоні активних бойових дій України;
  • внутрішньо переміщеним особам (ВПО), які не мають змоги повернутися додому – тільки за умови, що вони перебувають на території України.

Пріоритетними є найбільш незахищені верстви населення: люди, які мають інвалідність, пенсіонери, самотні батьки, багатодітні сім’ї, одержувачі допомоги малозабезпеченим сім’ям, зокрема з числа внутрішньо переміщених осіб.

Хто має першочергове право на отримання гуманітарної допомоги, насамперед варто звернутися до штабу регіону, міських та сільських ТГ (того, в якому наразі перебуває людина), і отримати “гуманітарку” в найближчому Центрі гуманітарної допомоги. За потреби в таких центрах також надають безоплатну допомогу психолога.

Гуманітарна допомога у вигляді продуктових наборів по всій Харківській області надається вчасно та за списками, бувають поодинокі випадки незадоволенних, але це нормально. Наприклад: У Ізюмському районі селянам допомогають – їжею, гігієною, грошима, одягом та дровами. Селяні не зважаючи і так на скрутне становище намагаються допомагати фронту, воїнам які нас захищають. Деякі господині пичуть пиріжки, блинці, хліб та інші смаколики на борошні яке отримують як допомогу та передають хлопцям на передову. Збирають грошові кошти на першочергові та корисні речі потрібні воїнам та багато іншого.