Як та коли садити цибулю-тиканку навесні: поради городниківНайперше варто звернути увагу на погоду. Заморозки для цибулі не є критичними, але краще все ж садити цибулю у ґрунт, коли його температура складає не менше +10… +12 градусів.

Коли садити цибулю весною, щоб був гарний урожай

Традиційно цибулю садять двічі на рік: восени й навесні. Ця рослина універсальна і може рости як на городі, так і в домашніх умовах.

В Україні для весняної посадки цибулі найкращий час – кінець квітня або початок травня, коли ґрунт вже досить нагрівся та пройшли останні заморозки. Точні дати залежать від регіону та погодних умов, тому можна орієнтуватися на стабільну температуру ґрунту близько 10-14 градусів.

Ґрунт для висадки цибулі потрібно підготувати заздалегідь. Головне, щоб він не був «кислим», а ділянка, відведена для посадки, не була в тіні. Для гарного врожаю варто ґрунт розпушити та удобрити перегноєм чи золою. Проте майте на увазі, що цю рослину не радять вирощувати на одному й тому ж місці декілька років поспіль.

Як підготувати насіння

  • Насіння цибулі повинне бути не старшим від двох років, а найкраще – купити свіже.
  • Перед посівом замочити насіння на 24 години і змінювати воду кожні 4 години.
  • Тримайте насіння в прохолодному місці в темноті.

Як садити цибулю “тиканку”

  • Зробіть невеликі лунки в ґрунті на відстані 10-15 см, завглибшки 2-4 см.
  • Відстань між рядками – 15-20 см.
  • Цибулини висаджуйте вертикально і легенько вдавлюйте в землю.
  • Присипте землею в 1-2 см, не утрамбовуючи.

Як та коли садити цибулю-тиканку навесні: поради городниківСходить цибуля в залежності від температури повітря. Зазвичай, за 7-14 днів.

Не забувайте поливати цибулю раз на тиждень, а також виривати бур’яни. За місяць після посадки цибулю можна удобрити органічними мінеральними добривами або курячим послідом.

Хоча і вважається, що садити цибулю (особливо сіянку) краще під зиму, зробити це можна і навесні. Якщо зробити це вчасно, урожай буде не гіршим. Важливо дотримуватися простих умов посадки і догляду за цією культурою. А оскільки цибуля зовсім невибаглива, зібрати хороший урожай вийде у будь-якого городника.