Як та коли висаджувати болгарський перець на городіДе краще садити перець – в тіні чи на сонці, та що додати в лунки при посадці. Паростки перцю дуже чутливі і за найменшого дискомфорту можуть загинути.

Болгарські перці – відмінні овочі для вирощування на городі. Вони бувають різних яскравих кольорів, таких як червоний, зелений, жовтий або фіолетовий. Болгарський перець дуже корисний. Найкраще перець росте в теплу пору року. Йому потрібно як мінімум 6 годин сонячного світла в день. 

Висаджувати розсаду перцю у відкритий грунт потрібно вкінці травня — середині червня. У теплицю розсаду перцю висаджують на початку квітня. Коли на розсаді з’являться перші бутони, її можна висаджувати у відкритий ґрунт, якщо середньодобова температура становить не менше +15 С.

Порада: десь за 10 днів до висадки розсади її потрібно загартувати – виносити на якийсь час на балкон, веранду або терасу, поступово привчаючи до зниження температури повітря.

Де краще садити перець – в тіні чи на сонці

Як та коли висаджувати болгарський перець на городіБолгарський перець любить сонце і не любить вітру, тому вибирайте захищені від нього ділянки.

Також добре висадити перець там, де до цього росли капуста, огірки, баштанні і бобові культури. Але після картоплі і помідорів садити не варто – там грунт вже вихолощений. Плюс до всього – у томатів і перцю схожі захворювання, тому розсада може заразитися.

Порада: досвідчені городники над грядками перцю натягують дуги, щоб в разі погіршення погоди або ж при дуже пекучому сонці можна було накрити зверху плівкою і захистити перець від цих неприємностей.

На якій відстані садити перець

Перець висаджують за схемою 40х40 см. Садити саджанці перцю в лунки потрібно на глибину 4-5 см. Коріння перцю не повинно оголюватися, тому пересаджувати необхідно разом з земляною грудкою.

Порада: можна в кожну лунку додати деревну золу або подрібнену яєчну шкаралупу – це захистить перець від капустянки.

Як та коли висаджувати болгарський перець на городіВисаджувати перець у відкритий грунт краще ввечері або в похмуру погоду – розсада краще прийметься. Не забувайте поливати болгарський перець – він любить воду, особливо в спекотні дні. Поливайте під корінь, а після поливу розпушіть трохи грунт, щоб волога не так швидко випаровувалася.

Однак не варто забувати, що перець полюбляє легкий і пухкий ґрунт, тому у жодному разі не можна допускати застою вологи.

Важливо: перець схильний до перезапилення, тому якщо ви садите декілька сортів перцю, намагайтеся розташовувати їх на максимальній відстані один від одного. Догляд за перцем складається з своєчасних поливів, підв’язування при потребі, прополок і підживлення.

Після збору болгарський перець слід зберігати в холодильнику. Термін зберігання перцю в холодильнику становить близько трьох днів. Ви повинні вжити їх протягом цього періоду. Якщо ви хочете, щоб болгарський перець зберігався довше, наріжте його і заморозьте, щоб використовувати пізніше. Тільки обов’язково зробіть це не пізніше, ніж через три дні після збору врожаю, поки він ще свіжий.