Як та за що відбудувати свое житлоВідбудова зруйнованого житла.

Без домівок в Україні, внаслідок повномасштабної війни, залишились понад 800 тис. людей.

Це дані на кінець 2022 року. Нині ж, вочевидь, ця цифра суттєво зросла. Точно її обрахувати поки неможливо, адже частина зруйнованих міст досі під окупацією. Втім, в регіонах, розташованих подалі від зон бойових дій, практично із самого початку великої війни та одразу ж після перших руйнувань – триває відновлення.

Хто та скільки грошей може отримати від держави на відбудову житла.

За даними Міністерства інфраструктури, з 24 лютого 2022 року в Україні зруйновано або пошкоджено майже 18,5 тис. багатоповерхових житлових будинків і понад 142 тисячі приватних. Компенсацію на відновлення житла в рамках проєкту “єВідновлення” зможуть отримати переважно ті, чиї оселі зазнали незначних пошкоджень внаслідок бойових дій. Це стосується квартир, приватних будинків та інших житлових приміщень, наприклад, кімнат у гуртожитку.

Як та за що відбудувати свое житлоМаксимальна сума допомоги, вирішили у Кабміні, становитиме 200 тис. грн.

Гроші можна використовувати на придбання будівельних матеріалів та на оплату будівельних робіт. Утім, оплатять роботу лише тих підрядників, що зареєструвались у програмі. Отримані кошти можна буде використати протягом року. 

Рішення про надання компенсації ухвалює комісія, яку має створити місцева влада.

Суму компенсації у кожному окремому випадку визначають члени комісії на основі затверджених в урядовій постанові розрахунків. Якщо рішення позитивне, власнику пошкодженого житла перерахують кошти на картку єВідновлення».

Левова частина допомоги власникам пошкодженого та зруйнованого житла надходить саме з-за кордону. Деякі країни взяли на себе зобов’язання допомагати у відбудові конкретних міст чи регіонів.

До відновлення Харківщини доєднаються Іспанія та Ірландія.