История больницы Изюмской ЦГБНебагато міст Харківщини мають таку цікаву і багату історію як Ізюм.

Згідно з архівними джерелами першими формами організації медичної допомоги в місті була парафіяльна медицина. Парафіяни самі створювали поблизу храму, на території парафії умови для роботи «обізнаних в аптекарській справі та інших здатних до лікарської справи». Це могли бути, просто вдома, де парафіяни могли знайти, або просто дізнатися про необхідні для них: повивальних справ майстра, травника, коваля, які з благославлення священика надавали допомогу.

Історія Ізюмської центральної міської лікарні тісно пов’язана з розвитком і становленням Ізюмщини. Першою згадкою про існування лікувального закладу в місті Ізюмі є архівний документ, «Рапорт» Ізюмського городничого Гана, Харківському губернатору і.І. Бахтіну, датований 3 березня 1812 р., про створення городової лікарні. Документ, датований 1822 роком, є списком відставних і практикуючих медичних чиновників у Слобідській губернії. Згідно з архівними документами, що зберігаються в Харківському державному архіві, в 1826 році в місті Ізюмі було розпочато будівництво нової окружної лікарні на 50 ліжок, в 1852 році воно завершилося.

Железнодорожный вокзал в городе Изюме - ИсторияПрийшов моторошний сорок перший. Слово “війна” внесло свої корективи в долі людей. Вже на третій день після початку війни медичні сестри і лікарі зустрічали перших поранених на Ізюмському залізничному вокзалі.

Госпіталі були розміщені в лікарняних корпусах, будівлях середньої школи №4, у всіх будівлях центру міста. Легкопоранені розміщувалися навіть в приватному секторі, а також в армійських наметах прямо в саду. Везли в наше місто поранених з шести армій. Не вистачало місця для поранених, інструментів, ліків. А війна все тривала.

История больницы Изюмской ЦГБМедики перебували в неймовірно складних умовах, коли треба було під вибухами бомб рятувати життя поранених бійців, не помічаючи ні дня ні ночі, борючись з втомою, що навалюється.

Прямо від операційного столу, від лікарняних ліжок пішли на фронт лікарі. Їм довелося рятувати життя солдатів на різних фронтах, охопленої пожежею війни країни, в прифронтових, в евакуйованих тилових госпіталях Болтенко м. і. Дениховський П. П., Дениховська Е. і, брали участь в партизанському русі – Пурич А. Ф. Завдяки їхнім зусиллям багатьом пораненим вдалося вижити..

У повоєнному Ізюмі, зруйнованому війною, медики, демобілізовані з армії, відновлювали зруйновані медичні установи, надавали допомогу населенню, намагалися впроваджувати нові методи лікування і профілактики. Набирає сили в повоєнні роки країна вимагала розвитку нових напрямків у медичній галузі, і вдосконалення вже існуючих.

История больницы Изюмской ЦГБМіська лікарня називалася Ізюмська, але вона також обслуговувала Савинський, Петровський та Борівський райони. Стаціонарне відділення було розраховане на 150 ліжок: терапевтичних – 30 хірургічних – 40, інфекційних – 45, неврологічних – 20 і 15 ліжок дитячих. У штаті були: головний лікар, Заступник головного лікаря, завідувачі відділеннями терапевтичного, хірургічного, інфекційного, неврологічного та дитячого; ЛОР, офтальмолог, шкільний лікар, рентгенолог, онколог, зубопротезний технік, 2 лікарі швидкої допомоги, 3 стоматологи та 6 дільничних лікарів.

З 01.08.1957 року розпочав свою роботу медичний пункт на хуторі Підлужному, який відносився до Червонооскільської лікарської дільниці.

З 1958 року лікувальний заклад називається ІЗЮМСЬКА РАЙОННА ЛІКАРНЯ.

У 1958 році в Ізюмській ЦРЛ встановлено новий рентгенологічний апарат останньої моделі (всього їх було 3 на всю область).

З 1962 року всі підрозділи об’єднані в раймедоб’єднання, в якому також крім сільських медичних служб, були включені шкірвендиспансер на 12 ліжок і тубдиспансер на 60 ліжок. Також до складу лікарні входили 2-е дитячих ясел міста на 270 місць і 3-е дитячих ясел села на 100 місць. Крім того існувала жіноча та дитяча консультації та Вузлова лікарня станції Ізюм. Було відкрито Підлітковий кабінет та ревмокардіологічний кабінет.

Всі медсанчастини при заводах міста Ізюма входили до складу раймедоб’єднання.

У складі лікарні були: поліклінічне відділення, дитяча та жіноча консультації, хірургічне, терапевтичне, інфекційне, дитяче, неврологічне, онкологічне, гінекологічне, ЛОР, відділення швидкої допомоги, пункт переливання крові, клініко – біохімічна та санбаклабораторії, а також зубопротезною лабораторією.

У 1963 році Ізюмське районне медоб’єднання включило: районну лікарню № 1 (330 ліжок), районну лікарню № 2 м.Барвінкове (145 ліжок), районну лікарню м. Борова (100 ліжок), а також сільські дільничні лікарні. У цьому ж році був відкритий протитуберкульозний диспансер.

Наказом від лютого 1963 року медичний заклад став центральною районною лікарнею.

З 1965 року зі складу Ізюмського району був виведений Барвінківський район з його лікувальними установами.

Стаціонарне відділення включало 400 ліжок, крім цього сільські лікарні були розраховані на 165 ліжок.

У 1971 році відкрита дитяча поліклініка з усіма вузькими фахівцями: окуліст, отоларинголог, хірург, психоневролог, логопед, стоматолог, педіатри та інші.

У 1975 році завершено будівництво нового стаціонарного корпусу, на базі якого відкриті: травматологічне, фізіотерапевтичне, хірургічне, педіатричне, неврологічне і терапевтичне відділення.

З метою виконання плану Харківського обласного відділу охорони здоров’я щодо освоєння ліжкового фонду, згідно з наказом № 175а по Ізюмській центральній районній лікарні від 29 вересня 1975 року, ліжковий фонд лікарні налічував 560 ліжок.

З 01.04.1975 року в лікарні була організована цілодобова анестеологічно-реанімаційна служба.

З 1976 року в місті Ізюм відкрита стоматологічна поліклініка .

У 1983 році із загального числа ліжок хірургічного відділення були виділені ліжка офтальмологічного відділення, і воно стало окремою ланкою в структурі лікарні.

У 1986 році дитяче відділення було реорганізовано на дитяче грудничкове та дитяче соматичне, в цьому ж році було відкрито фіброгастроскопічний кабінет.

У 1987 році організована імунологічна лабораторія.

Станом на 01.01.1988 року структура Ізюмської ЦРЛ була такою: доросла, дитяча та стомат поліклініка, шкірно-венерологічний диспансер, протитуберкульозний диспансер, пункт переливання крові та відділення: паталогоанатомічне, дитяче інфекційне, доросле інфекційне, хірургічне, травматологічне, гінекологічне, неврологічне, офтальмологічне, дитяче соматичне.

Изюмскую ЦГБ вывели из списка опорных больниц для пациентов с коронавирусомУ структурі ЦРЛ у 2001-2002 роках відбулися зміни: оргметодичний відділ став інформаційно-аналітичним відділом, шкірно-венерологічний диспансер та протитуберкульозний диспансер відокремилися.

З 2003 року відбулися зміни масштабні, а саме, Ізюмська центральна районна лікарня стала називатися Ізюмська Центральна міська лікарня.

Рішенням 95 сесії Ізюмської міської ради 7-го скликання від 26 вересня 2019 №2428 «Про створення комунального некомерційного підприємства Ізюмської міської ради «Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері» створено комунальне некомерційне підприємство Ізюмської міської ради «Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері », яке є правонаступником Ізюмської центральної міської лікарні.

Главный врач Изюмской ЦГБ Песчанской Богоматери - генеральный директорОчолює медичну службу Ізюмщини генеральний директор Зінов’єв Дмитро Іванович, лікар вищої категорії з організації та управління охорони здоров’я..

Сьогодні медична допомога жителям Ізюмської міської територіальної громади надається медичною установою II рівня медичної (спеціалізованої) допомоги КНП «ЦМЛ Піщанської Богоматері», який знаходиться на трасі державного значення Київ – Харків – Довжанський та визначено, як притрасова лікарня для надання невідкладної та екстреної медичної допомоги мешканцям Харківської області та інших областей, а також іноземним громадянам.

КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері” досить спеціалізований кваліфікаційний медичний заклад району, де розгорнуто 220 ліжок цілодобового перебування хворих у складі хірургічного, терапевтичного, травматологічного, педіатричного, інфекційного та акушерсько-гінекологічне відділень.

У складі загального числа звичайних ліжок КНП “ЦМЛ Піщанської Богоматері” працює анестезіологічне відділення та відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги.

На 2022 рік КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО Ізюмської міської ради “Центральна міська лікарня Піщанської Богоматері” надає послуги вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги в порядку та на умовах, встановлених
законодавством України та Статутом підприємства.

Стаціонарне відділення закладу розраховане на 220 ліжок хірургічне відділення на 50 ліжок, травматологічне відділення на 30 ліжко, терапевтичне відділення на 60 ліжок, педіатричне відділення на 20 ліжок, офтальмологічне відділення на 10 ліжок, акушерсько-гінекологічне відділення на 30 ліжок, інфекційне відділення на 20 ліжок та денний стаціонар при поліклінічному відділенні на 78 ліжок. У структурі установи є поліклінічне відділення планова потужність якого 454 відвідувань в зміну.

Кількість затверджених штатних одиниць у лікарні станом на 01.01.2022 р. становить 561 особа, у тому числі:

  • лікарів-122 осіб,
  • середнього медичного персоналу-234 осіб,
  • молодшого медичного персоналу-116 осіб,
  • іншого персоналу-88 осіб.

В Изюмской ЦГБ зафиксирован первый случай коронавирус

Джерело: КНП ” ЦМЛ Піщанської Богоматері»