История метеостанции ​​"Изюм"Метеостанцію” Ізюм ” засновано в 1900 році педагогом училища міста Ізюма – Рудимою.

З тих пір станція вела безперервні основні метеорологічні дослідження. Після Жовтневої соціалістичної революції метеостанція увійшла в загальнодержавну мережу гідрометслужби як метеостанція 2 розряду.

У 1941 році, в роки Великої Вітчизняної війни, у зв’язку з наближенням лінії фронту, 15 вересня, начальник метеостанції Швець з усіма цінностями евакуювався на безпечну територію.

Після визволення міста Ізюма від німецько-фашистських загарбників гідрометеостанція відновила роботу вже у вересні 1943 р.

У Харківській області вже існували метеостанції Куп’янськ (1892 р.), Ізюм (1884 р.), Лозова (1891 р.). Всі ці окремі станції спостережень були об’єднані в єдину державну гідрометеорологічну службу після прийняття декрету Ради Народних Комісарів України 19 листопада 1921 року Про організацію Укрмет і організацію Гідрометцентру комітету України в грудні 1929 року. У м. Харкові було організовано місцеве відділення Укрмет на базі земського Метеорологічного бюро.

З 1 липня 1988 року Харківська гідрометеорологічна обсерваторія перейменована в Харківський обласний центр з гідрометеорології (ХЦГМ).

В ході реорганізацій, які проходили в міністерствах і державних службах України протягом останніх років, з 2013 року ХЦГМ реорганізовано в Харківський регіональний центр з гідрометеорології, який підпорядковується Українському гідрометеорологічному центру і входить до сфери управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій

Харківський регіональний центр з гідрометеорології сьогодні:

– комплексна лабораторія спостережень за забрудненням природного середовища;

– 10 пунктів спостереження за забрудненням навколишнього середовища (ПСЗ)

– 9 метеорологічних станцій-Золочів, Великий Бурлук, Коломак, Богодухів, Слобожанське, Красноград, Куп’янськ, Ізюм, Лозова;

– авіаметеорологічна Станція-Харків АМСЦ;

– – Озерна гідрометеорологічна станція-Печеніги;

– 21 гідрологічний пост;

– 6 озерних постів.