Віддавав накази катувати людей на ІзюмщиніЯк встановило слідство, командування 30 мотострілецькою бригадою центрального округу рф, яка дислокувалась на території села Піски-Радьківські Ізюмського району Харківської області, здійснював 41-річний військовослужбовець зс рф з позивним “Морячок”. Про це повідомили в ГУ Нацполіції в Харківській області.

У травні минулого року за його наказом військовослужбовці рф приїхали до домівки 58-річного чоловіка, застосували до нього електрошокер, здійснили декілька пострілів зі зброї над головою, зв’язали та провели обшук його домоволодіння. Надалі, здійснюючи психологічний тиск, громадянина помістили в кузов автомобіля “Урал” з символікою “Z” та доставили до місця, де постійно дислокувались окупанти. 41-річний командир мотострілецької бригади віддав наказ відвести затриманого до підвалу приватного домоволодіння для допиту з метою отримання відомостей стосовно військовослужбовців ЗСУ, а також місцевих мешканців, які допомагають українській армії.

“Чоловіка 7 діб утримували у принизливих умовах за відсутності достатньої кількості харчових продуктів, води. Постраждалого систематично били прикладом автомата, палицею, застосовували електрошокер та поставили клеймо розпеченою залізною кочергою” – повідомили в поліції.

Після чергового допиту із застосуванням палиць, чоловіка доставили в с. Рубці Ізюмського району, де протягом 30 діб його тримали в приміщенні сараю на території приватного домоволодіння, примушуючи прибирати вулиці та рити окопи.

Слідству відомий ще два факти катування за наказом цього командира. Подібні речі окупанти здійснювали із 49-річним місцевим мешканцем і також колишнім учасником АТО. Ще одного чоловікау тому ж льоху, де на той час перебувало п’ятеро людей.

Командиру заочно оголосили підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни, вчинене за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років тюрми.

Віддавав накази катувати людей на ІзюмщиніВіддавав накази катувати людей на Ізюмщині