У Харківській області з’явилися села-привиди: населення 60+ та інвалідиЧерез війну України з росією по Харківській області з’явилися села-привиди, у яких більше немає мешканців. Люди були вимушені залишити населені пункті через обстріли і бойові дії.

В області звільнено від російських окупантів вже 565 населених пунктів.

На деокупованих територіях Харківщини на сьогодні проживає понад 183 тисячі осіб. З них майже 19 тисяч дітей та більш ніж 11 тисяч осіб з інвалідністю. Про це повідомили у Міністерстві реінтеграції.

Через війну на Харківщині з’явилися села-привиди, у яких більше немає мешканців. У Дергачівській громаді станом на грудень 2023 року без жителів залишилися п’ять населених пунктів. У Вільхуватській громаді теж в п’яти селах. У Липецькій громаді немає жителів у селі Зеленому. У Золочівській громаді на березень 2023 року жителів не було в трьох селах. 

У Харківській області з’явилися села-привиди: населення 60+ та інвалідиДовідка: Селище Дворічна Куп’янської громади майже перетворилося на привид. У населений пункті все розбито через постійні обстріли. У Дворічній залишилося до 80 людей, до повномасштабного вторгнення у селищі проживало 3500 мешканців.

В Мінреінтеграції повідомили, що головним завданням після деокупації є забезпечення нормального життя для мешканців. Тому нині тривають відновлювальні роботи критичної та соціальної інфраструктури.

Мешканцям вже надано понад 6 тис. тонн продуктів харчування та іншої гуманітарної допомоги. Електроенергія доступна вже у 397 населених пунктах.

Після деокупації в селах Ізюмського района Харківській області з’явилася інша проблема. Деякі села відносно цілі і люди є, але якщо “придивитись” то це  люди 60+, інваліди та жінки. Молодь та чоловіків всіх забрали ТЦК (війскомати). Навіть відра з водою піднести нікому.