Герань - лекарство на подоконнике Хтось вважає цю квітку символом міщанства, хтось прикрасою підвіконня, а хтось не дочекається, коли можна буде винести всю цю красу на клумбу та створити яскраву різнокольорову пляму на ділянці. Все це про герань (вона ж пеларгонія, вона ж калачик).

Але цю рослину здавна поважають і як лікувальну. Саме з цією метою дику – розшукують та заготовляють, домашню – вирощують самі. Розкажемо трохи про цілющі властивості домашньої пеларгонії.

Можливо, головне, на що здавна звернули увагу – це те, що поряд з геранню хворий одужує швидше, особливо якщо горщик з рослиною поставити ближче до ліжка хворого.

Впорається калачик і з тривалим нервовим збудженням і, як наслідок, з безсонням, для цього теж потрібно поставити горщик з рослиною ближче до ліжка. Крім того, запах герані нормалізує артеріальний тиск і всі обмінні процеси, допомагає при цукровому діабеті, знижуючи концентрацію цукру в крові.

Але не тільки запах діє цілюще, можна використовувати і домашні засоби, виготовлені із різних частин рослини. Наведемо кілька рецептів застосування листа пеларгонії у домашній медицині.

Герань - лекарство на подоконникеДобре допомагає герань при отитах: слід просто згорнути листок рослини і закласти його всередину запаленого вуха.

Якщо потрібно стабілізувати тиск (байдуже, підвищений чи знижений), пеларгонія теж знадобиться. Є дуже простий спосіб: прикласти невеликий лист цієї рослини до зап’ястя, практика показує, що цього зазвичай вистачає. Але можна вдатися і до складнішої процедури. Необхідно зірвати 2 листочки, промити під струменем води та висушити, акуратно промокнувши серветкою. Потім це листя потрібно згорнути в трубочки і отримані турундочки вставити в кожен слуховий прохід. Протягом 2 годин тиск має нормалізуватися, про що свідчить поява сверблячки. Залишати «ліки» у вухах, поки є сила терпіти. До речі, із свербінням пов’язана й обов’язкова вимога промивати листя, адже на них збирається пил, який також здатний викликати свербіж (алергічна реакція може з’явитися через 10–15 хвилин).

Настій із листя. На його приготування потрібно 2 ст. л. свіжозібране листя залити 2 склянками охолодженої кип’яченої води. Настоювати близько восьми годин. Отримана рідина – добова доза для дорослої людини. При гастриті пити по 1 ст. л. через кожні дві години щодня. При діареї слід розділити склянку настою на три частини та випивати їх протягом дня до полегшення стану. Щоб знизити біль у суглобах при ревматизмі та подагрі, настій слід випити протягом дня невеликими порціями.