Гауляйтеру Балаклії загрожує довічне ув'язнення50-річному гауляйтеру Балаклії, якому інкримінують колабораційну діяльність, повідомили про нову підозру у держзраді.

СБУ зібрала докази державної зради колаборанта, який очолював окупаційну адміністрацію міста Балаклія у Ізюмському районі у 2022 році. Про це повідомляє Ізюм Інформаційний.

За даним слідства служби безпеки, у період з травня по вересень 2022 року фігурант добровільно обіймав посаду «и.о. начальника Балаклейского территориального управления военно-гражданской администрации Изюмского района Харьковской области». Щоб отримати цю фейкову посаду та підзаробити на цьому, він спеціально прибув до Балаклії з окупованої рашистами Горлівки Донецької області.

На цій посаді зрадник примусово «інтегровував» нормативно-правову базу регіону під «стандарти» рф. Зокрема, мова про «систему охорони здоров’я, освіти, культури, пенсійного забезпечення та соціального захисту населення».

Крім того, гауляйтер впровадив в окупованій Балаклії обіг російської валюти, узгоджував з представниками зс рф дозволи на пересування громадян окупованими територіями, а також виконував інші вказівки та завдання окупантів.

«Також, він неодноразово виступав перед камерами центральних кремлівських телеканалів, розповсюджуючи наративи російської пропаганди, спрямовані на дискредитацію української влади та ЗСУ. Разом із представниками російської окупаційної влади фігурант особисто здійснив незаконне підняття державного прапора РФ на флагштоці у центрі іншого окупованого росіянами міста – Ізюм», – зазначив речник УСБУ в Харківській області Владислав Абдула.

Під час деокупації регіону балаклійському гауляйтеру вдалося втекти на непідконтрольну територію України, де він поки що переховується від українського правосуддя.

На підставі зібраних додаткових доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили йому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);
  • ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність).

За такі злочини винному загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.