ФОПи масово тікають з Харкова та області: лишаючи свій бізнес у регіоніСтаном на 1 січня лише у місті Харкові налічувалося понад 118,2 тисячі фізичних осіб-підприємців. Бізнес покидає прифронтові території України, та переїджає в більш спокійні міста та села.

Про це повідомляють у пресслужбі Харківської міськради з посиланням на ГУ Державної податкової служби у Харківській області.

Протягом 2023 року майже 14 тис. фізичних осіб-підприємців виявили бажання розпочати власну справу та офіційно зареєстрували бізнес у місті Харкові. 

У 2023 році майже 14 тис. ФОПів відкрили бізнес, а 15 тис. – закрили.

Протягом минулого року припинили діяльність 15,2 тис. фізичних осіб-підприємців. Перемістили бізнес з Харкова та змінили свою податкову адресу на іншу область або територіальну громаду за цей же період 701 ФОП.

Своєю чергою 968 фізичних осіб-підприємців (переважно з деокупованих територій) обрали Харків як нову локацію для своєї діяльності та змінили свою податкову адресу.

Як повідомили в Департаменті адміністративних послуг та споживчого ринку, міська влада шукає нові можливості для залучення інвестицій, налагодження співпраці з органами державної влади та міжнародними інституціями задля підтримки та повноцінного відновлення бізнесу в місті.