Лесничего посадят на 3 года из-за коррупционных схемІзюмський суд визнав винним виконуючого обов’язки лісничого Петрівського лісництва ДП “Ізюмське лісове господарство”.

Судом було встановлено, що працівник Державного лісового підприємства «Ізюмське лісове господарство» отримав від жителя міста Балаклія 21 400 грн за відпуск деревини поза обліком та безперешкодний вивіз її з території ввіреної йому ділянки лісництва. Про це повідомили в Ізюмському міськрайонному суді Харківської області.

Подія сталася 16 жовтня 2019 року. Житель міста Балаклія звернувся до лісничого Петрівського лісництва ДП Ізюмське лісове господарство з приводу придбання круглих лісоматеріалів породи Сосна”. Після чого лісничий, переслідуючи мету одержання неправомірної вигоди для себе, з використанням наданого йому службового становища запропонував злочинну схему з придбання пиломатеріалів дешевше. А саме, першу партію лісоматеріалів він відвантажив офіційно, через касу лісгоспу, а іншу партію деревини він продав за бирками знятими з першої партії лісу, кошти за яку отримав особисто в кишеню.

Продовжуючи реалізацію злочинної діяльності, 14 листопада 2019 року, лісничий знову за тією ж схемою продав жителю міста Балаклія лісоматеріали породи «Сосна». Також, при розслідуванні даної кримінальної справи слідчими органами під час обшуку квартири виконуючого обов’язки лісничого були виявлені і вилучені наркотичні засоби, а також вибуховий пристрій.

Аналізуючи зібрані у справі докази, що характеризують особу обвинуваченого, враховуючи вчинені кримінальні правопорушення, одне з яких є тяжким злочином, враховуючи суспільну небезпеку корисливого корупційного злочину та об’єкт посягання, загальний розмір неправомірної вигоди, суд призначив обвинуваченому покарання у вигляді позбавлення волі строком на 3 роки з додатковим покаранням – позбавленням права обіймати посади та займатися діяльністю у сфері лісового господарства строком на 2 роки.