газ на зимуВ Україні ціну на газ збираються знизити на 30%. Київська влада злякалася гніву народу.

Про це заявив Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України. Держрегулювання вводиться на період карантину або до закінчення опалювального сезону. 

“У зв’язку з пандемією COVID-19, введеними в Україні карантинними обмеженнями, різким і непомірним для українців під час карантину зростанням біржових цін на газ в останні тижні, пропонується ввести для всіх побутових споживачів державне регулювання цін на газ на період дії карантинних обмежень або до завершення цього опалювального сезону”, – написав Шмигаль. 

Ціна, яку пропонують встановити на цей час – 6,99 грн за кубометр для всіх побутових споживачів. За словами Шмигаля, на сьогодні це найнижча ціна на Українській біржі, проте деякі облгази продають газ по 10 грн за кубометр і навіть вище. 

“Тобто, пропонується зменшення ціни на газ майже на 30%. Даю доручення Міненерго, Мінекономіки, Мін’юсту та іншим центральним органам виконавчої влади невідкладно підготувати проект Постанови КМУ Про введення державного регулювання цін на газ на період карантину”, – додав Шмигаль.