Риболовля в грудні: де клюватиме краще та як не скупатися під тонким льодомРиболовля в грудні у рибалок асоціюється з першим льодомВзимку доступна ловля на глибинах зимовими снастями.

Помилковою думкою є те, що до риболовлі взимку допускаються лише добре загартовані люди.

Як захистити себе від нещасного випадку на риболовлі.

Риболовля в грудні: де клюватиме краще та як не скупатися під тонким льодомСерйозну небезпеку таїть в собі перший лід і пересування по ньому. Товщина льоду на водоймах різна, а також лід не однорідний. Слід зазначити, що найбільш міцний перший лід – чистий і прозорий. Матовий і білий лід – набагато слабкіше.

Ловля під час першого льоду категорично заборонена поодинці. Взимку слід виходити групами по декілька осіб. Пересуватися обережно, тримаючись за загальну мотузку. Якщо на першому льоду почали утворюватися тріщини, ні в якому разі не можна відривати ноги від льоду, а легкими кроками рухатися назад.

Корисні поради для успішної риболовлі в грудні.

Риболовля в грудні: де клюватиме краще та як не скупатися під тонким льодомРиболовля в грудні відзначається тим, що більша частина риби накопичується в окремих ямах. Ці ями називаються зимувальними.

Взимку риба клює весь день, не залежно від погоди. Риболовля в грудні не завжди відрізняється достатком риби. Найактивніше клювання вважається під час першого льоду, коли вода ще не застигла, але вже покрилася кромкою льоду.

Ловля риби в сезон першого льоду вимагає великого вміння і кмітливості. Взимку лід тонкий, а риба, як відомо полохлива і сонячні промені, що проникають крізь лунки, зовсім не лякають її, тому саме ловля в перший лід збільшує успіх для рибалки при лові риби.

Краща риболовля в грудні у річках і озерах з проточною водою, саме в них в цей час найактивніший кльов. Якщо після 20 хвилин простою риба не клює, то краще змінити місце риболовлі. Адже взимку день короткий, а тут кожна хвилина на рахунку.