Рыба разновидности карповых Лещ - все что нужно о ней знатьЛящ – вид риб сімейства коропових (Cyprinidae), загону коропоподібних (Cypriniformes). Єдиний представник цього роду. Ареал проживання цієї риби дуже широкий. Лящ водиться у всій Європі, в Північній Америці, Сибіру. При тому, що в Північній Азії спочатку лящі не водилися. Їх спеціально стали розводити, враховуючи харчову цінність цієї риби.

Живуть лящі в низов’ях річок з повільною течією і прогрітою водою. Ці риби воліють селитися в протоках, глибоких ямах, затоплених кар’єрах з м’яким дном.

Лящі люблять донні поглиблення, глибинні ділянки подалі від берега. Відмітна особливість цього виду риби в тому, що вона не боїться солоної води і часто заходить в моря. Це стосується лящів, які мешкають в річках, що впадають у Балтійське, Каспійське, Азовське і Чорне моря.

У даного представника сімейства коропових високе тіло і дуже стисле з боків. У порівнянні з довгим тілом, голова здається зовсім маленькою. Спинний плавник ляща високий і короткий і не має шипа. Риба має дуже довгий анальний плавник. Характерна особливість – між анальним і черевними плавниками немає луски.

Рот у ляща невеликий і трубчастий, але завдяки його рухливості риба може поїдати головоногих і двостулкових молюсків, черв’яків, личинок, а також рослини. Якщо їжі не вистачає – і без того висока і плоска спина риби стає гострою.

Рыба разновидности карповых Лещ - все что нужно о ней знатьЗабарвлення ляща змінюється в залежності від віку риби, кольору грунту і води у водоймі. Дрібний лящ – сіро-сріблястий, у старшому віці темніє і набуває золотистого відливу. Лящ досягає довжини 45 см, ваги 2,5-3 кг; живе до 20 років, але зазвичай менше. У південних районах зростає швидко, статевої зрілості досягає в 3-4 роки, при довжині близько 25 см. У північних озерах і водосховищах статевозрілим стає в 5-8 років, при довжині 30 см і більше. Очеретяний лящ дозріває в 3 роки, маючи довжину 12-15 см.

Нерест ляща починається при температурі води 12-16 ° С, в кінці квітня – травні на півдні, в кінці травня – в червні на півночі. Напівпрохідний лящ з моря піднімається для нересту в річки. У самця в цей час на тілі утворюються численні дрібні тупоконическі горбки, спочатку білого, потім янтарно-жовтого кольору. Нерест ляща відбувається з гучними сплесками, зазвичай рано вранці на мілководді серед заростей підводної рослинності, в неглибоких затоках. Лящі вискакують з води і падають навзнак в воду. Шум нерестившоїся риби чути здалеку. Число ікринок становить близько 140 000 (у самок середньої величини).

М’ясо ляща цінне, і він є важливою промисловою рибою. Любителі і спортсмени виловлюють ляща на оснащення з годівницею (традиційні снасті, фідер, метод), «гумку». Великий лящ іноді ловиться на блешню. Промислово ловлять ляща сітками.