Риба та снасті для листопадової риболовліЛистопад є самим холодним осіннім місяцем, коли починають бити морози, а на поверхні водойм вже утворюється тонка скориночка льоду.

Снасті для листопадової риболовлі.

З настанням листопадових морозів рибалці доводитися поступово забувати про літні способи лову риби.

У листопаді вже може лежати сніг, навіть лід починає покривати поверхню водойм. Та й риба йде глибоко, до дна, навіть в ясну погоду, коли можна очікувати гарного клювання. У випадку, коли лід ще не встановився, рибалка раніше може скористатися завжди популярним спінінгом, але й поплавочна вудка може дати непогані результати. Але листопадових хижаків найкраще ловити на кружки з човна.

Риба та снасті для листопадової риболовліТак як рибальський календар каже, що риболовля буде вдала на хижих представників іхтіофауни, то слід запастися цілим комплектом блешень, воблерів та інших штучних приманок. Але ловлю на живця, наприклад, карасика або плотвичку, ще ніхто не відміняв. Та й окунь буде охоче клювати на пучок з мотиля. Що стосується блешень, то вони повинні бути зимовими, великими, щоб ловити великих судаків, окунів, а також щук, які в листопаді в один момент проковтують все, що виявилося на їх шляху. Середніх за розміром окунів слід ловити на черв’яка або мотиля на відносно невеликій глибині біля трави або коряжника.

Риба та снасті для листопадової риболовліЗгідно риболовного календаря ляща, густеру і плотву не впіймати. Дійсно, їх активність знижена, але це пов’язано з тим, що в природних умовах взимку цим видам риб нічим харчуватися, адже вони не хижаки, а личинки комах і водорості в цей час не попадаються. Тому біла риба ласа на хорошу приманку, і ловити її можна з використанням поплавкової вудки. Шукати білих представників фауни слід на великій глибині в місцях з повільною течією.

На живцеву зимову вудку в листопаді ви зловите щуку. Шукати її краще на великій глибині. В якості живця візьміть карасика, окуня, йоржа. У нічний час доби з донною снастю буде успішною риболовля на миня. Живцем при цьому повинен стати або йорж, або дрібна плотва.