Приманка для риби повинна бути темного кольору: поради від рибаківЗа час розвитку рибальської справи, рибалки  з’ясували, що колір приманки має якщо не вирішальне, то дуже велике значення на реалізацію її ефективності.

У водоймах з течією підгодовування на дні представляє собою витягнуту пляму довжиною до кількох метрів. Цікавим є те, що риба клює не на самій плямі прикормки, а в тій точці, де пляма закінчується. Це характерно для тих випадків, коли пляма прикормки, або дуже світла, або вона занадто насичена ароматизатором. Світла прикормка зроблена на основі пшеничних сухарів, толокна з додаванням мотиля і опариша навіть на піщаному дні різко виділяється і може насторожити навіть дрібну рибу. Справедливо вважається, що хай краще прикормка буде темніше дна, але ні в якому разі не світліше.

  • У риболовецькій літературі зустрічаються поради щодо того, що при ловлі в сильно замулених водоймах потрібно підготувати твердий майданчик для ловлі.

Приманка для риби повинна бути темного кольору: поради від рибаківДля цих цілей радять висипати в точку ловлі кілька відер піску. В даному випадку пісок буде частиною привади, тобто підгодовування, яке розраховане на залучення риби протягом декількох днів, завчасно перед риболовлею. Якщо Ви спробуєте ловити рибу в цій точці в той же день то, швидше за все, не побачите жодного клювання. Якщо у Вас не має кілька днів, то замість піску, краще висипати на дно темну глину, а ще краще землю.

Для того щоб “затемнити” підгодовування, є дуже прості і перевірені способи.

Прикормка відмінно затемнюється торфом або землею. Причому землю потрібно брати безпосередньо на березі того водоймища, в якому ви ловите рибу. Торф через те, що він досить легкий, краще використовувати в “важких” прикормках. При цьому потрібно пам’ятати про те, що торф може володіти помітно вираженою кислотною або лужною реакцією, такий торф краще не використовувати.

Дуже гарні для затемнення прикормки соняшникова макуха і мелене насіння. Непогано використовувати конопляну макуху.

Приманка для риби повинна бути темного кольору: поради від рибаківМожна використовувати харчові барвники. Саме харчові. Вони не є отрутою для водних тварин і рослин, вони водорозчинні і вони добре утримуються на таких поширених компонентах підгодовування, як панірувальні сухарі, сухе молоко, яєчний порошок, макуха та висівки.

Кращими кольорами барвника є: зелений, коричневий, чорний і червоний. Червоний колір, є найбільш універсальним, тим більше, що на глибині більше п’яти метрів червоний колір стає бурим.

Увага: Перш ніж додавати барвник в підгодовування, його потрібно розчинити в одному-двох літрах води з водойми і додавати розчин в суху прикормочну суміш.