Особливості оформлення страховки на авто для виїзду за кордонСтраховка для виїзду за кордон – це обов’язковий документ, щоб перетнути український кордон і вільно пересуватися європейськими дорогами. Міжнародне Бюро страхування створило єдину форму документа – Зелену карту. Вона діє у 48 країнах світу, зокрема у Польщі, Чехії, Італії, Іспанії, Румунії, Португалії та інших.

Скільки коштує Зелена карта у 2023 році?

З нового року зелена карта подорожчала. Наразі оформити на місяць страховку для виїзду за кордон коштує 1516 грн. Якщо автомобіліст виїжджає безстроково, то вигідніше брати страхування на рік і тоді вартість Зеленої карти складатиме близько 8333 грн. На жаль, МТСБУ заборонило з нового року робити знижки страховим компаніям та страховим агрегаторам на Зелені карти, бо поліси мають оформлятися згідно з тарифною сіткою.

Щоб заощадити, можна скористатися програмою лояльності на кешбеки, регулярними акціями, які відбуваються на Polis.ua.

Які документи необхідні для оформлення Зеленої карти?

Для оформлення Зеленої карти онлайн потрібні лише параметри авто, паспортні дані та номер телефону. Страховий поліс буде автоматично надіслано на електронну пошту покупця відразу після оплати. Саме оформлення займає не більше ніж 5 хвилин.

Рекомендуємо зробити друковану копію, оскільки прикордонники можуть попросити надати паперову копію страхового поліса, оскільки не завжди можуть мати доступ до бази даних МТСБУ. Також вигідно оформлювати страховку онлайн, тому що не потрібно переплачувати за агентську комісію, яка у прикордонних районах буде значно вищою.

Як відбувається страхова виплата за Зеленою картою?

Важливо розуміти, що якщо страховий випадок стався у іншій країні, то і врегулювання ситуації здійснюватиметься за страховими правилами тієї країни. Тобто розмір страхової виплати та строки залежатимуть від країни, де сталася ДТП.

Купити Зелену карту можна як і в страховій компанії, так і онлайн. Звичайно ж, зручніший електронний формат, тому що це не займе багато часу, але ви самостійно зможете порівняти пропозиції від страхових компаній та умови. Страховий пошукатор polis.ua швидко та зручно підбирає варіанти виходячи з потрібних параметрів, термінів та країни перебування.