Служба безпеки України, СБУСхема ухилення від мобілізації на чолі з головою військово-лікарської комісії.

Служба безпеки ліквідувала ще один канал зняття з обліку українських громадян призовного віку, розповів Vladislav Abdula.

У результаті слідчо-оперативних дій на Харківщині викрито голову районної військово-лікарської комісії, який діяв у змові з працівниками місцевої лікарні та двома посередниками.

У ролі посередників виступали колишні працівники військомату та лікарні, які отримували гроші від «клієнтів» та домовлялися з медиками про встановлення фальшивих діагнозів.

Так, в підроблені документи лікарі вписували неіснуючі важкі діагнози, які дозволяли ухилянтам уникнути призову і в подальшому виїхати за межі України.

“Зловмисники пропонували свої послуги навіть особам, які за станом здоров’я не підлягали мобілізації”, – розповіли в СБУ.

Вартість таких «послуг» становила від 3 до 5 тис. доларів. Сума залежала від терміновості і фінансових можливостей клієнтів.

Отримані гроші учасники «схеми» розподіляли між собою відповідно до «об’єму обов’язків» після кожної оборудки.

За період функціонування схеми «ділкам» вдалось незаконно заробити понад 300 тис. доларів.

Правоохоронці провели 16 обшуків за місцями роботи та проживання фігурантів. Під час обушків було вилучено понад 30 тис. доларів США, чорнові записи та інші документи, важливі для слідства.

Затриманим повідомлено про підозру.