В село Студенок повертається електрика та людиЕнергетики частково заживили село Студенок у Ізюмському районі Харківської області.

Фахівці Харківобленерго частково заживили село Студенок в Оскільській сільській громаді.

Це один з найбільших населених пунктів у частині району, яка найбільше постраждала внаслідок бойових дій. Як повідомив начальник Ізюмського РЕМ Віталій Борщ, за світлом вже майже половина цього села, пише Ізюм Інформаційний.

“Довгий час ми не могли сюди дійти через замінованість території та погодні умови. Лінії проходять полями, а також через водну перепону – Сіверський Донець, місцевість заболочена, тому дістатися місць пошкоджень дуже важко. Окрім того, треба було дочекатися саперів. Та після обстеження стало зрозуміло: відновлювати мережу будемо частинами, тому що навіть цього року не вистачить, щоб розмінувати все, що необхідно. Сапери весь час виїжджають разом з нами на ремонт ліній, всі роботи проводимо виключно у їх присутності”, – розповів Віталій Борщ.

Завдяки спільним зусиллям рятувальників та енергетиків вдалося відремонтувати високовольтну лінію, яка живить село, а також 40% внутрішньої мережі 0,4 кВ. Щоб повністю тут відновити електропостачання, знадобиться ще близько місяця.

За словами старости села Студенок Сергія Кохана, люди почали повертатися сюди одразу після деокупації – 14 вересня. За час активних бойових дій пошкоджень зазнали майже всі будівлі. З 1600 будинків повністю зруйновано 240.

“До війни населення села складало 1450 чоловік. Під час окупації залишалося 48. Зараз нас вже 480. Після відновлення електропостачання приїдуть ще десь до 300 жителів. Усі з нетерпінням чекають на повернення в село цивілізації: світла, зв’язку та інтернету”, – зазначив Сергій Кохан.

У свою чергу начальник Оскільської військової адміністрації Геннадій Загоруйко розповів, що наради з енергетиками проходять майже щодня:

“Ми постійно оновлюємо інформацію, скільки людей де проживає, адже пріоритет у відновленні електропостачання надається тим населеним пунктам, де у нас найбільша кількість населення”.

Паралельно з роботами в Студенку енергетики вже розпочали ремонтувати мережі у знеструмленому понад рік селі Співаківка, куди також поступово повертаються люди.