Через морози зросло енергоспоживання: що чекає Харьківщину і Ізюмський районУ Ізюмі та області сьогодні, 10 січня, можливі аварійні відключення електроенергії.

Як повідомили в НЕК “Укренерго”, на 10:00 в Україні зросло споживання електроенергії через зниження температури та збільшення споживання промисловістю та бізнесом.

“Для забезпечення балансу в енергосистемі до областей доведені ліміти споживання, які діють упродовж всієї доби – з 00:00 до 24:00. На жаль, у багатьох областях ліміти вже перевищені, тому для збереження стабільної роботи енергосистеми застосовуються аварійні відключення”,- йдеться у повідомленні.

За даними енергетиків, в окремих регіонах через несприятливі метеоумови (поривчастий вітер) є пошкодження у мережах операторів системи розподілу, ведуться ремонтні роботи.

У прифронтових регіонах на сході та півдні ситуація з електропостачанням залишається складною через значні пошкодження електромереж внаслідок високої активності бойових дій.

Наразі енергосистема не в змозі покрити споживання у повному обсязі через пошкодження та окупацію ворогом низки електростанцій, які виробляють електроенергію, серед яких і Запорізька АЕС, потужності якої дозволили б у повній мірі покрити потребу в електроенергії.