Борги за комуналку повертаються: пеня та штрафи, відключення - судиКабмін скасував мораторій на відключення комунальних послуг та нарахування пені населенню.

Але: Харківська область входить до переліку територій, на яких не будуть скасовувати мораторій на відключення комуналки. Про це йдеться в оприлюдненій на “Урядовому порталі” постанові Кабміну від 29 грудня 2023 р. № 1405.

“Наприкінці грудня 2023 року Кабінет міністрів України скасував мораторій від 24 березня 2022 року на відключення споживачів житлово-комунальних послуг у разі заборгованості”.

Мораторій продовжує діяти лише на тих територіях, де тривають бойові дії з Росією, або які перебувають під тимчасовою окупацією. Список територій є в переліку на сайті МінРеінтеграції.

В решті областей, у разі злісної несплати за рахунками, споживачам знову нараховуватимуться пеня та штрафи.

Також відновлено стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги у судовому порядку.

Крім того, Кабмін повернув можливість відключення від комунальних послуг боржників, у разі несплати або недоплати за отримані послуги.

Зміни також торкнулися надання водопостачання. У разі тимчасової відсутності споживача понад 30 днів постачальнику комунальних послуг треба надати письмової заяви та документального підтвердження відсутності.

Документами, які підтверджують тимчасову відсутність, можуть бути довідки з різних установ, включаючи місце тимчасового проживання, роботу, лікування, навчання тощо. Такі заяви потрібно оновлювати кожні шість місяців.