Корупція на відбудові Ізюмської міської лікарніІзюмську ЦМЛ Піщанської Богоматері рятує весь світ, але на першому ж тендері переплати можуть сягнути мільйонів.

Минулої осені, після деокупації Ізюму, місцева лікарня стала об’єктом №1 на відбудову. До її порятунку долучилася Перша леді України Олена Зеленська. Вона адвокатувала відновлення медичної установи, яку знищили і розграбували росіяни, по всьому світу. І світ відгукнувся: гроші дають Франція, Катар, Великобританія, Словенія. Власні гроші передають зірки кінематографу.  Про це повідомили в ХАЦ.

За розрахунками Фонду Зеленської, на відновлення лікарні потрібно 26,4 млн доларів.

У ХОВА звітують: в Ізюмі буде не просто лікарня, а мінімістечко, де надаватимуть послуги за європейськими стандартами. Підготовчі роботи завершено, незабаром розпочнеться будівництво.

Перший тендер – і розчарування. Вивчили кошторис і виявили завищення цін:

  1. Віконні блоки Ekipazh ultra 70 коштують 7500 гривень за квадратний метр, у Львівську область виробник вікон поставляє такі блоки по 4500 гривень за квадратний метр.
  2. Газобетонні блоки D500-2,5 планують купувати по 6120 гривень за кубічний метр, хоча в «Прозорро» аналогічні блоки замовники купують по 4500 гривень за кубометр.
  3. Гарячекатана арматурна сталь діаметром 12 мм: у кошторисі 50 000 гривень за тонну, а у прайсі “Метінвесту” ціна менше 33 000 гривень за тонну.
  4. Радіатори Kermi у кошторисі підрядника на 20-30 відсотків дорожче від сайту виробника.
  5. Бетон. Бетон марки Б-25 М350 купуватимуть по 5148 гривеньза кубометр без врахування доставки. Для порівняння, у Харкові кубічний метр такого бетону продають по 3440 гривень.

Кілька штрихів: ця фірма «засвітилась» у розслідуванні щодо ймовірної підробки документів на тендери департаменту капбудівництва ХОВА, коли йшлося про відбудову багатоповерхівок у Старому Салтові. Зараз у ХОВА не вбачають завищення цін і вважають їх цілком ринковими.

Коментарі лікарні та Харківської ОВА

Представники влади у коментарях наголошують на тому, що витримали всі процедури за буквою закону. Уповноважений з питань публічних закупівель в Ізюмській центральній міській лікарні Піщанської Богоматері Сергій Клочко не став пояснювати різницю у цінах. 

За його словами, кошторис аварійно-відновлювальних робіт пройшов затвердження на сесії міськради і на цьому все.

Директор лікарні Дмитро Зінов’єв запевнив, що вся інформація є на “Прозорро” і телефоном коментувати завищення цін відмовився, попросивши надіслати запит поштою.

Журналісти звернулися з проханням до Харківської ОВА надати коментар щодо завищення цін на матеріали в першому ж тендері, який стосується відновлення Ізюмської лікарні. Адже саме голова ОВА Олег Синєгубов комунікує з Фундацією Олени Зеленської.

В ОВА не вбачають завищення цін і вважають їх ринковими.

“Вартість матеріалів у договірній ціні не є остаточною закупівельною ціною. При виконанні робіт та закритті актів виконаних робіт – вартість матеріалів повинна відповідати ринковим цінам, – наголосили в пресслужбі Харківської ОВА. 

Корупція на відбудові Ізюмської міської лікарніЩодо вартості вікон, в обладміністрації запевняють, що у кошторисі враховані алюмінієві вітражі індивідуального виготовлення на висоту поверху та більше з частковим заходом на покрівлю. В ОВА наголошують, що вартість таких систем некоректно порівнювати із стандартними конструкціями (посилений профіль, товщина склопакета, фурнітура). І пообіцяли, що на момент замовлення та виготовлення конструкцій ціни розглядатимуться додатково.

Щодо цін на такі матеріали як газобетонні блоки, арматура, товарний бетон розглядати без урахування вартості доставки 150 км також некоректно, кажуть в Харківській ОВА. Такий матеріал як марковий бетон для залізничного каркасу (що зводиться в зимовий період) повинен бути з протиморозними добавками і від виробника гарантуючого марку та якість, підтверджені сертифікатом. 

Ціни на ці матеріали якраз без доставки, бо доставка відображена додатково.

Завищення цін є не по одиничним випадком, а в цілому по десяткам позицій у кошторисі.