Колаборантів з "відділу освіти" було викрито в БалакліїВ місті Балаклая правоорохонці викрили трьох колаборантів які працювали у “відділі освіти” при окупантах.

Як було встановлено, під час окупації міста рашистами троє місцевих мешканців добровільно пішли на співпрацю з ворогом та влаштувались на роботу до так званого “відділу освіти Балаклійського територіального управління” при окупаційній адміністрації.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Так у травні 2022 року 39-річна підозрювана обійняла посаду “секретаря”. Колаборантка здійснювала прийом та реєстрацію заяв щодо влаштування дітей до шкіл, дитячих садків Ізюмського району, а також до табору, який знаходиться на території рф в м. Геленджик.

Правоохоронці зібрали докази протиправної діяльності жінки і викрили її.

Іншим двом поплічникам ворога повідомлено про підозру заочно. Зокрема встановлено, що у червні 2022 року 31-річна жінка добровільно уклала трудовий договір з представниками окупаційної адміністрації та обійняла посаду “юрисконсульта” в зазначеному відділі. Колаборантка займалась оформленням і підготовкою документів, зокрема договорів, автобіографій, особистих карток інших співробітників.

Третім підозрюваним виявився 52-річний чоловік. Він став “начальником господарської групи” у червні 2022 року. На цій посаді пристосуванець складав описи пошкоджених обстрілами з боку зс рф будівель шкіл та дитячих садків, складав протоколи та акти для підготовки до опалювального сезону навчальних закладів і виконував інші функціональні обов’язки.

Зараз 31-річна жінка і 52-річний чоловік перебувають на непідконтрольній території. Вони втекли одразу після деокупації міста. Наразі вирішується питання щодо оголошення їх у розшук.

Досудове розслідування — ВП № 1 Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області.