Куры: какую птицу оставляем на зимуВосени виникає питання, яку птицю залишати для стада.

Тому є ще час придивитися до курей і вибрати найдостойніших кандидаток – і, звичайно ж, півнів-кандидатів.

Курка

Перевагу віддають молодим куркам з правильною фігурою, яскраво-червоним обличчям, сережками і гребенем, сильними, міцними ногами – ознаками доброго здоров’я. Вибраковують молодих з викривленою грудною кісткою. Вона буває у птахів, яка довгий час недоотримувало мінеральні речовини.

Тоді ж сортують і дорослу птицю за тими ж ознаками. Однак якщо мова йде про яєчнове стадо, то враховують і продуктивність за цим показником. Несучки, які відкладають яйця з частими і тривалими перервами, будуть небажані. Слід придивитися і до термінів линьки: кращими несучками вважаються ті кури, які линяють пізніше інших.

Ознаки курей, несуться добре і, навпаки, погано, пропонуємо далі в таблиці.

Куры: какую птицу оставляем на зимуПівень

Відбирають заодно і півників. Якщо в планах господаря займатися племінним розведенням курей, тоді без півня ніяк не обійтися, а якщо курей багато, то півнів потрібно навіть декілька.Адже якщо не дотримуватися співвідношення курей і півнів в племінному стаді, то при інкубації велика кількість яєць може виявитися незаплідненою. Власне кажучи, один півень може покрити за день і 20, і 30 курочок, але при такій інтенсивній навантаженості він швидко виснажується, у нього можуть спостерігатися так звані прохолоста, тобто відсутність запліднення курки.

Багато що залежить і від темпераменту Півня, і від його породи. У яєчних порід і кросів, де півні рухливі, активні і темпераментні, нормальним вважається 12-15 несучок на одного самця. Представники м’ясо-яєчних порід менш рухливі, мають спокійний темперамент і характер, тут вже припадає 8-10 курей на одного півня. Півні м’ясних порід не так активні, вони скоріше трохи флегматичні і поводяться спокійно, розмірено і важливо виступаючи в своєму гаремі. Тому вони краще справляються зі своїми обов’язками, коли кількість курей не дуже велика, 5-6 курочок на одного півня.

На селянському дворі найчастіше можна зустріти стадо безпородних «простушок». Зазвичай один безпородний півень справляється з 10-12 несучками, а якщо в стаді близько 25 курей, то цілком вистачить двох.