Існують захворювання, на які, на думку лікарів, краще в ранньому дитинстві перехворіти, оскільки навіть підлітками вони переносяться вже важче, ніж малюками. Вітрянка у дорослих – симптоми та лікування якої залежать від точної форми хвороби – може виглядати аналогічно дитячій, маючи ті ж ознаки, і тривати стільки ж, а може набути зовсім іншого вигляду.Існують захворювання, на які, на думку лікарів, краще в ранньому дитинстві перехворіти, оскільки навіть підлітками вони переносяться вже важче, ніж малюками. Вітрянка у дорослих – симптоми та лікування якої залежать від точної форми хвороби – може виглядати аналогічно дитячій, маючи ті ж ознаки, і тривати стільки ж, а може набути зовсім іншого вигляду.

Якщо малюк вже ходить у дитячий садок або активно спілкується з дітьми на майданчику, навряд чи вам вдасться уникнути дитячих інфекційних захворювань. Одне з найпоширеніших – вітряна віспа.

Вітряна віспа (вітрянка) – гостре інфекційне захворювання, відмінною особливістю якого є утворення специфічного плямисто-папульозно-везикульозного висипу на шкірі та слизових оболонках.

Вірус вітряної віспи активізується з настанням осінньо-зимового сезону. Захворювання поширюється повітряно-крапельним шляхом. Нескладно здогадатися, що саме через таку особливість передачі це захворювання і отримало свою назву. Вірус – збудник вітряної віспи дуже стійкий та агресивний, здатний поширюватися на великі відстані. Щоб інфікуватися, дитині достатньо перебувати в одному приміщенні з уже інфікованою дитиною або навіть грати на майданчику неподалік від неї.

Існують захворювання, на які, на думку лікарів, краще в ранньому дитинстві перехворіти, оскільки навіть підлітками вони переносяться вже важче, ніж малюками. Вітрянка у дорослих – симптоми та лікування якої залежать від точної форми хвороби – може виглядати аналогічно дитячій, маючи ті ж ознаки, і тривати стільки ж, а може набути зовсім іншого вигляду.Інкубаційний період при вітряній віспі триває від 11 до 21 дня, найчастіше близько 14 днів. Зазвичай перші прояви захворювання – підвищення температури до 38 С і вище, скарги на головний біль. Через кілька днів на шкірі з’являються рожеві плями, які через деякий час перетворюються на невеликі папули, що пізніше стають спочатку прозорими, а потім каламутними, наповненими рідиною пухирцями (везикулами). Тоді вже не залишається сумнівів щодо причини хвороби, проте остаточний діагноз може поставити тільки лікар. Вітрянка у дітей протікає хвилеподібно. Перші 3–4 дні хвороба супроводжується сильними висипаннями, що зудять, причому вони розташовуються не тільки на шкірі, але і на слизових оболонках: очах, геніталіях, у роті. Чергові висипання зазвичай з’являються протягом 3–4 днів. На місці пухирців залишаються кірочки, які, підсихаючи, відпадають самостійно (через тиждень – два) і при дотриманні всіх рекомендацій лікаря не залишають слідів.

Існують захворювання, на які, на думку лікарів, краще в ранньому дитинстві перехворіти, оскільки навіть підлітками вони переносяться вже важче, ніж малюками. Вітрянка у дорослих – симптоми та лікування якої залежать від точної форми хвороби – може виглядати аналогічно дитячій, маючи ті ж ознаки, і тривати стільки ж, а може набути зовсім іншого вигляду.Вітрянкою людина може захворіти лише один раз, до хвороби швидко виробляється довічний імунітет. Але вірус залишається в організмі назавжди. Через багато років він може стати причиною іншого захворювання – оперізуючого лишаю, до якого більш схильні літні люди.

Профілактика та заходи:

  • Хворого на вітряну віспу ізолюють вдома, якщо є покази – у стаціонарі, на 9 днів від моменту появи висипу.
  • Обмежувальні протиепідемічні заходи в організованих колективах вводять для дітей до 7 років, які були в контакті з хворим і не хворіли на вітряну віспу, у термін від 11 до 21 дня від моменту контакту.
  • Заключну дезінфекцію не проводять. Після залишення хворим приміщення його провітрюють, проводять вологе прибирання.
  • За контактними у вогнищі (у дитячих колективах до 7-річного віку) встановлюють щоденний медичний нагляд протягом 21 дня.
  • Щеплення проти вітряної віспи внесені до календаря профілактичних щеплень як рекомендовані за станом здоров’я особам підвищеного медичного ризику (працівники охорони здоров’я та освіти) та дітям старше 12 місяців життя, які не хворіли на вітряну віспу.
  • У випадку виявлення перших ознак захворювання необхідно ізолювати хворого та обов’язково звернутись за медичною допомогою. Не займайтеся самолікуванням.

Будьте завжди здорові!