ВПО скасують виплати: повертайтесь додому, грошей більше не будеВиплати всім ВПО подовжили ще на місяць – до 1 березня 2024 року. Про це голова Міністерства соціальної політики Оксана Жолнович повідомила під час національного телемарафону “Єдині новини”, пише SQ.

Раніше було прийняте рішення припинити виплати більшості ВПО з 1 лютого. Це стосувалося тих, хто зареєструвався як ВПО до 1 серпня 2023 року. Для виплат у березні виділять додатково 6 млрд грн.

Оксана Жолнович говорить, що зараз у Кабмін подані зміни до постанови про виплати ВПО, де суттєво пом’якшено критерії призначення допомоги. Зокрема міністр розказала про осіб, які живуть у районах, де немає очного навчання, і замість того, щоб працювати, змушені доглядати за дітьми. Їм можуть залишити виплати ВПО. Також планують продовжити виплати пенсіонерам і людям з інвалідністю.

Міністерство соціальної політики також готове надавати матеріальну допомогу за заявою для тих внутрішньо переміщених осіб, які знайшли роботу, але їхній дохід не перевищує 9 444 грн на кожного члена родини, що працює.

Також з 1 березня соціальні виплати автоматично продовжаться для наступних категорій:

  • пенсіонери з пенсією менше 9 444 грн;
  • люди з інвалідністю 1 та 2 груп;
  • діти з інвалідністю.