Ціни на гречку рекордно упали, нижче вже не будеСтаном на жовтень 2023 року ціна на гречку є найнижчою за останні декілька років.

Попит та пропозиція на ринку гречки стабілізувалися, врожай крупи цьогоріч гарний, тому ціни на гречку зафіксувалися на рівні — 31,84 грн/кг.

На рік українцям для внутрішнього споживання, потрібно близько 125-130 тисяч тонн крупи. За даними Департаменту агропромислового розвитку ХОВА лише в Харківській області вже зібрано – 4,2 тис. тонн гречки, і збір на полях продовжується, урожай дуже гарний.

Ціни на гречку рекордно упали, нижче вже не будеЦіни на гречку деякий час будуть подібними до рівня, сформованого зараз 31-33 гривні за кілограм, а ближче до нового року ціна дещо зросте, пояснює експерт ринку. Чи буде дешевшати гречка ще, – то ні, ціни до кінця року можуть лише дещо зрости на 2-5 гривень, – додав він.

Зберігання гречки на складах, затрати на її збір та обробку, транспортування, негативні наслідки для фермерів від військових дій що відбуваються, все це вплине на найближче ціноутворення крупи і призведе до її здорожчання.

Продукти харчування (крупи) все ж продовжать дорожчати і в 2024 році, – зазначае експерт. Водночас зростання цін відбуватиметься більш повільними темпами, ніж цього року.