Гречка подешевшала в 4 рази: обвал цін, шалена пропозиція та низький попитЦіни на гречку знижуються кожного місяця, дефіциту немає, багато надлишкової крупи купувати нікому, а зберігати стає занадто дорого та ризиковано.

Зменшення ціни на гречку спостерігається протягом шести місяців поспіль. Великі мережі супермаркетів знизили ціну на цю популярну крупу. Влітку ціни на неї були максимальними та в деяких торгових точках перевищували 100 грн/кг. Однак і з осені 2024 року вартість найпопулярнішої крупи почала знижуватися.

Скільки коштує гречка в Україні

У лютому відбулося продовження зниження вартості гречки. У січні цього року крупу продавали по 28,89 грн/кг у середньому, а на 3 лютого ціна склала 26,75 грн/кг. Нагадаємо, вартість гречки знижується із серпня 2022 року. Тоді вартість крупи сягала 92,73 грн./кг у середньому за супермаркетами.

Ціна, залежить від попиту і пропозиції. Зараз у торговельних мереж ціни дещо впали, зберігання крупи на складах стає занадто дорогим в порівнянні з цьогорічною вартістю гречки. Проще її продати, адже вже скоро нова посівна.

В окремих мережах супермаркетів гречку продають по ціні від 21,2 грн. за кг. до 63,9 грн. за кг.

Ціни на гречку можуть опуститися до 18-22 грн, водночас сьогодні вони становлять в середньому 21-34 грн.