Брат та сестра стали зрадниками заради співпраці з рфРодину зрадників затримали на Харківщині. 

Це брат та сестра, які проживають у селищі Донець Ізюмського району та працюють на місцевому комунальному підприємстві.

36-річному чоловіку та 44-річній жінці Харківською обласною прокуратурою повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану та за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 КК України).

Як повідомили в Харківській обласній прокуратурі, у серпні 2023 року з жінкою через месенджер “Телеграм” звʼязався співробітник головного управління генерального штабу збройних сил рф. Він поставив підозрюваній завдання: збирати та передавати інформацію про об’єкти критичної інфраструктури залізничної галузі на території Ізюмського та Чугуївського районів.

Брат та сестра стали зрадниками заради співпраці з рфЖінка погодилась на “пропозицію” та залучила свого брата до реалізації задачі, поставленої російським куратором.

Інформацію зрадники передавали куратору у вигляді фотографій та геолокацій на Google-мапах. Вони фотографували всі деталі, що необхідні ворогу: залізничні мости, наземні пішохідні переходи, труби та тунелі.

Маючи ці дані ворог планував здійснити диверсії на залізничніх лініях під час руху вантажних ешелонів ЗСУ, щоб зірвати постачання української зброї та боєприпасів.

Також на вимогу російського куратора наприкінці грудня 2023 року брат і сестра навіть склали “зобов’язання” про співпрацю з співробітниками гру з метою проведення підривної діяльності проти України та надіслали фото через месенджер “Телеграм” представнику спецслужби держави-агресора.

Правоохоронці затримали зрадників в порядку ст. ст. 208, 615 КПК України у селищі Донець на Ізюмщині. Обом підозрюваним обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

Досудове розслідування та оперативний супровід — Управління СБУ в Харківській області.