Заблокували банківські рахунки. Що робити - інструкціяЯк користуватися грошима на арештованому рахунку.

НА ЧАС ДІЇ ВОЄННОГО СТАНУ: щоб користуватися арештованими рахунками, треба звернутися до ДВС.

Двома мінімальними розмірами заробітної плати на місяць з арештованого рахунка відтепер, на період дії воєнного стану, зможуть користуватися фізичні особи – боржники.

Нагадаємо, днями набрали чинності зміни до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих особливостей організації примусового виконання судових рішень і рішень інших органів під час дії воєнного стану». Новели передбачають, що тимчасово, на період дії воєнного стану фізособи-боржники зможуть здійснювати видаткові операції з одного з арештованих рахунків в одному банку в межах двох мінімальних розмірів зарплати на місяць (наразі розмір мінімальної заробітної плати в Україні становить 6 700 гривень).

“Ця сума може бути використана протягом місяця, вона не є накопичувальною. Відповідна норма діє незалежно від розміру заборгованості за виконавчим документом”, – пояснили в ДВС.

Важливо! Для визначення такого рахунку боржнику обов’язково потрібно звернутись до державного виконавця, який наклав арешт, з відповідною заявою про визначення поточного рахунку у банку для здійснення видаткових операцій. Заява може бути подана в паперовій формі (нарочно або засобами поштового зв’язку) або в електронній формі.

Актуальні контактні дані відділів ДВС:

Ізюмський відділ державної виконавчої служби в Ізюмському районі Харківської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції.

  • Ізюмська територіальна громада
  • Кунєвська територіальна громада
  • Оскільська територіальна громада
  • Барвінківська територіальна громада
  • Борівська територіальна громада

64300, Харківська область, м. Ізюм, вул. Покровська, 32 (основна),

64701, Харківська область, м. Барвінкове, вул. Першотравнева,16 (додаткова по Барвінківському району),

63801, Харківська область, смт. Борова, вул. Центральна, 19 (додаткова по Борівському району).

Телефон: (05757) 4-11-32, (050) 980-46-80.

Електронна пошта: [email protected].