Осіння пора – це пора грибників та отруєнь поганими грибамиУ Харківській області на період дії воєнного стану заборонили відвідування лісів та полювання.

Осіння пора – це пора тихого полювання, пора грибників, проте потрібно бути дуже пильним при збирання грибів та їх вживанні, адже ваше полювання може перетворитися в тихе полювання на Вас з доволі плачевними наслідками. 

Симптоми отруєння грибами з’являються не відразу, а через 0,5-8 годин, а іноді навіть через 35 годин.

Характерні ознаки отруєння — нудота, блювота, біль у животі, розлад шлунку, підвищення температури тіла — з’являються через 30-60 хвилин після вживання неякісних страв зі сироїжок, недоварених осінніх опеньків, несправжніх дощовиків тощо.

Осіння пора – це пора грибників та отруєнь поганими грибамиСеред грибів є багато отруйних, наприклад: мухомори, несправжні опеньки, бліда поганка, несправжні лисички тощо.

Характерні ознаки отруйних грибів:

  • найнебезпечнішою є бліда поганка – це смертельно отруйний гриб, отруйними є всі його частини, навіть спори.

Розрізняють три види білої поганки: зелену, жовту і білу. Не можна навіть збирати ягоди, гриби, рвати траву, що ростуть поряд чи неподалік від поганки.

  • збираючи гриби, завжди звертайте особливу увагу на те, що з’являється на зрізі ніжки: отруйний чортів (сатанинський) гриб спочатку червоніє, а потім синіє, а схожий із ним їстівний дубовик синіє відразу, ніжка жовчного гриба стає відразу рожевою, а їстівний білий гриб колір не змінює;
  • несправжня отруйна лисичка яскраво зафарбована, у неї більші червоно-оранжеві пластинки, ніж у їстівної;
  • у несправжніх опеньків відсутні кільця на ніжці, а нижній бік шапинки зеленувато-сірий, навіть темно-оливковий, на відміну від справжніх;
  • молоді бліді поганки, на відміну від їстівних зелених сироїжок і справжніх печериць, укриті білою плівкою, що згодом утворює кільце навколо ніжки.

Вживання грибів може призвести до лиха, тому слід бути вкрай обережними.