Пенсійного фонду України - онлайн (всі послуги можно отримати не покидаючи будинку)Пенсія за віком: скільки страхового стажу потрібно для виходу на заслужений відпочинок.

Вихід на пенсію за віком для чоловіків та жінок можливий після настання 60 років. Право вийти на заслужений відпочинок у цьому віці мають люди, страховий стаж яких становить не менше 30 років. Однак є винятки: певні категорії можуть вийти на пенсію раніше завдяки своєму соціальному статусу та особливостям роботи.

Пенсійний страховий стаж по-новому

У 2024 році змінюються вимоги до терміну страхового стажу:

  • щоб вийти на пенсію в 60 років – потрібно щонайменше 31 рік страхового стажу;
  • вийти на пенсію в 63 роки – від 21 до 31 року страхового стажу;
  • вийти на пенсію в 65 років – від 15 до 21 року страхового стажу.

Призначення пенсій за віком у 2024 році: не вистачає - купуй страховий стажАле стаж можна збільшувати за рахунок добровільного пенсійного внеску. Щоб додати до стажу один місяць, слід внести 1 562 грн – 22% розміру мінімальної заробітної плати.

Люди без мінімального страхового стажу

Якщо до 65 років людина не має мінімального страхового стажу (15 років), вона не має права на пенсію за віком. У такому випадку особа отримає державну соціальну допомогу. Її розмір дорівнює сумі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. У 2024 році розмір такої допомоги становить 2 361 грн.

Цю допомогу призначають органи соціального захисту, а не Пенсійний фонд.