Працівницю  з Ізюмі  АТ “Харківгаз” судитимуть за державну зрадуСпівробітниця “Харківгазу” працювала на окупантів.

52-річній працівниці АТ «Харківгаз», яка працювала на росіян під час окупації міста Ізюм, загрожує до 12 років ув’язнення. Про це повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Встановлено, що інженер з охорони праці служби охорони праці та цивільного захисту АТ «Харківгаз», під час окупації м. Ізюм добровільно пішла на співпрацю з представниками рф.

Окупанти створили фейкове російське «КП «Изюмгаз» на базі українського підприємства, яке очолила обвинувачена.

Жінка неодноразово намагалась залучити працівників до співпраці з окупантами. Своєму колезі вона надсилала повідомлення, щоб отримати від нього паролі та доступ до абонентських баз споживачів м. Ізюм та Ізюмського району, що містилися на серверах”, — розповіли в прокуратурі.

Одного з чоловіків, який є фахівцем в галузі видобутку газу, обвинувачена також спробувала схилити перейти на бік окупантів, для того, щоб здійснити запуск свердловин Співаківського ГР ГПУ «Шебелинкагазвидобування» АТ «Укргазвидобування». У разі згоди чоловіка Україні була б завдана шкода у сумі понад 20 млн гривень. Проте, як і всі інші колеги «начальниці», він відмовився працювати на окупаційну адміністрацію.

Наразі обвинувачена перебуває під вартою.

Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до Київського районного суду м. Харкова обвинувальний акт щодо 52-річної жінки за фактом пособництва державі-агресору (ч. 1 ст. 111-2 КК України).

Зрадниці загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 10 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.