Правила догляду за алоє та його користьАлое – одна з найбільш корисних рослин, яку можливо виростити в домашніх умовах.

Догляд за ним не складний. Головне правило догляду – не докучати рослині зайвою увагою. Саме надмірна турбота часто стає причиною помилок у вирощуванні і загибелі рослини. Головною перевагою рослини можна назвати доступність. Її легко знайти та виростити вдома. 

Кущ зазвичай складається з короткого стебла, на якому розміщено м’ясисте мечоподібне листя. Саме воно має найбільшу цінність, у ньому міститься концентрований сік з активними речовинами. Листя розташовується на стеблі по спіралі, воно густо усіяне гострими шипами.

Як правильно доглядати за алое?

Оскільки в природних умовах алое росте на відкритих, сонячних місцях, слід забезпечити йому саме сонячне розташування. Для цього ідеально підійде південне вікно. На північному вікні культурі знадобиться штучне освітлення: при нестачі світла рослина витягується, втрачає декоративність, а сік алое стане дуже концентрованим. Влітку алое можна виносити на балкон або терасу.

Однак необхідно подбати про захист від дощу та вітру. Взимку, як і багато інших рослин, алое знаходиться в сплячому режимі. Варто уникати спеки, оптимальною температурою буде +14°C. 

Догляд за алое, звичайно, включає полив. У теплу пору року воду потрібно доливати в горщик регулярно, як тільки підсохне верхній шар ґрунту. Взимку можна збільшити інтервали. Потрібно уважно стежити, щоб краплі води не залишалися всередині листової розетки, тому що це може призвести до загибелі куща.

Що стосується добрива, то його підбирати потрібно дуже уважно. Найкраще підходять мінеральні суміші. Алое вимагає додаткового підживлення тільки протягом теплого періоду (з середини весни до початку осені).

В чому користь алоє?

Екстракт алое – популярний інгредієнт у складі косметичних засобів. Мінеральні кислоти, вітаміни та мінерали перетворюють сік алое на справжній “еліксир молодості”. Це пов’язано з тим, що вони допомагають утримувати вологу та підвищують пружність шкіри.

У листі, стеблі та коренях рослини міститься понад 75 поживних речовин, а ще понад 200 високоактивних сполук.

Серед них антиоксиданти, алантоїн, вітаміни В, С, Е, А. Серед фітокомпонентів алое лікувальні властивості мають антрахінони, сахариди, флавоноїди, фітостероли, хромони, цілий комплекс кислот, білки та мінерали. 

Також рослина здатна:

 • очищувати повітря у приміщенні завдяки фотосинтезу;
 • знищувати мікроби (бактерицидна дія);
 • знімати біль;
 • лікувати запалення (у тому числі і на слизових оболонках рота);
 • усувати алергічні реакції;
 • сприятливо впливати на систему травлення;
 • загоювати рани, допомогати у відновленні клітин шкіри;
 • зміцнювати імунітет;
 • підтримувати водний баланс шкіри;
 • знижувати ризик виникнення захворювань серця;
 • збагачувати організм вітамінами, залізом та мінеральними солями.