Аграріі масово вивозять зерно з Харківської областіВрожай зерна 2023 року дуже гарний, зібрали на деокупованих територіях Харківської області багато, а тепер його фермери активно вивозять в інші області або продають за кордон.

Агропродукцію вивозять з Харківської області, зберігання на місцевих елеваторах чи складах дуже резиковане. Війна з Росією триває та прильоти ракет по інфраструктурі облвсті досить багато, щоб цим перейматися.

Урожайність – приблизно 38-42 центнерів з гектара. Все це до війни вивозилося на місцевий елеватор (тепер елеватор непридатний до роботи, зруйновний), тож усе вивозиться з області – нічого в громаді не залишають, розповідас експерт.

У січні-вересні 2023 року експорт сільськогосподарської продукції з Харківської області склав 323,4 мільйона доларів США, що становить 55% від загального обсягу експорту області.

Через війну виробництво зернових в області сильно скоротилося. Велика частина сільгоспугідь на звільнених територіях і в районах, де проходили бойові дії, замінована.

Посівні площі в порівнянні з минулим роком збільшилися на 10-14%.

У Росії – мета максимально повно знищити українську інфраструктуру з вивезення зерна, щоб потім її довелося якомога довше відновлювати.