Людині на рік потрібно 125 кг картоплі: сезон заготівлі на зиму у самому розпаліЯк і хліб, картопля ніколи не приїдається. Скільки картоплі з’їдає людина за рік? У Харківській області сезон збирання картоплі на городах завершився, що далі робити.

На сім’ю з трьох осіб потрібно приблизно 60 відер картоплі (відро 7 — 8 кг.). При гарному врожаї на городі з відра насінної картоплі виходить 6 — 8 відер картоплі. При простому розрахунку вийде, що садити треба приблизно 8-10 відер. Але рік може бути і не врожайним, – росповідає господиня. Ми завжди садимо з запасом. Надлишки продаємо. І ще, не ведіться на занадто велику картоплю. Вона швидше за все кормова і не смачна, додала вона.

Раціональна норма споживання картоплі однією людиною має складати 125 кілограми на рік.

Зараз у Харківській області, місті Ізюмі, продають найдешевшу картоплю (велику) по 7-10 гривень за кілограм.

Отже, щоб купити 125 кілограми картоплі по цій ціні доведеться витратити 875-1250 гривен на одну людину. На сім’ю з трьох осіб потрібно 2625-3750 гривень і це вже не малі гроші.

Розповідають селяні на “Залізничному” ринку міста: Нас троє і садимо ми п’ять відер картоплі. Це приблизно 1,5-2 сотки землі. Накопуємо 38-42 відра з урахуванням від виду та сорту картоплі. Цієї картоплі нам цілком вистачає на зиму і на посадку. Якщо порахувати, що відро картоплі важить 7-8 кілограмів, то за зиму ми з’їдаємо близько 300 кілограмів. Надлишки картоплі продаємо на базарі.

Людині на рік потрібно 125 кг картоплі: сезон заготівлі на зиму у самому розпалі