В Оскільській ТГ створять пожежну частинуВід початку 2023 року громади можуть створювати місцеві та добровільні підрозділи пожежної охорони за погодженням з ДСНС.

Повномасштабне вторгнення загострило необхідність створення аварійно-рятувальних загонів та місцевої пожежної охорони на рівні місцевого самоврядування. 

Оскільська громада на шляху до створення місцевої пожежної охорони, – повідомили в ДСНС.

“З цією метою 28 серпня відбулась робоча зустріч фахівців ГУ ДСНС України у Харківській області з представниками Оскільської сільської військової адміністрації. Проаналізувавши стан пожежної безпеки в громаді, учасники зустрічі дійшли висновку про нагальну необхідність створення підрозділу місцевої пожежної охорони, який би став на захист мешканців громади і був би забезпечений всією необхідною пожежно-рятувальною технікою і обладнанням,” – йдеться в повідомленні.

В Оскільській ТГ створять пожежну частинуТож наразі необхідно визначити джерела і порядок фінансування цього підрозділу, екіпірування, навчання та підготовки його кадрів. З усіх цих питань рятувальники надали представникам місцевої влади необхідні консультації та практичну допомогу.

За результатами плідної співпраці між представниками ДСНС, Оскільської місцевої влади та місцевими депутатами були визначені задачі, котрі необхідно буде вирішити на черговій сесії. Зокрема необхідно затвердити Положення про місцеву пожежну охорону та штат підрозділу.