Корупційна схема виявлена на об'єкті відбудови у Ізюмі: туберкульозного диспансераВартість робіт майже 70 мільйонів гривень, а ціни у кошторисі завищені в рази.

Про це стало відомо в результаті моніторингу системи “Prozorro”, пише ХАЦ.

Благоустрій Ізюма укладає угоду з ТОВ “Слобожанська будівельна компанія “Саргон” про підготовку приміщення під адмінбудівлю.

“Мова йде про проведення робіт у приміщеннях за адресою вулиця Князя Острозького, 104 (колишня Ентузіастів). Раніше за цією адресою знаходились приміщення обласного туберкульозного диспансера”.

На торги прийшов лише один учасник, який не зменшував ціну і запропонував виконати роботи за 69,9 млн грн. При цьому ціни у кошторисі на матеріали та обладнання є суттєво завищеними.

два котла МІТ-200P МартенНаприклад, два котла МІТ-200P Мартен планують купити майже по 900 000 гривень за кожний. На сайті виробника такий котел коштує 400 000 гривень.

Труби для теплопостачання в поліетиленовій оболонці ДУ 108 планують купувати майже по 4000 гривень за метр, хоча в маркетах такі труби продають по 2000-2500 гривень за метр.

Самовирівнювальна суміш Baumit Duo у кошторисі зазначена по 40 гривень за кілограм, хоча у харківських будівельних маркетах можна знайти таку саму по 15-20 гривень за кілограм.

Рекуператори для вентиляційної системиРекуператори для вентиляційної системи будуть купувати майже вдвічі дорожче. Так, в кошторисі вказали придбання 75 комплектів рекуператорів Prana 150 М2023. Такі рекуператори купуватимуть по 20 825 гривень за одиницю. На сайті виробника аналогічний коштує 12 732 гривні.

За такою ціною пристрій купують інші замовники в системі “Прозорро”. Лише на цій позиції переплата може скласти понад 600 000 гривень.

ПВХ-мембрана Mapeplan М15 1,5 мм у будівельних магазинах коштує близько 400 гривень за квадратний метр, а ось у кошторисі зазначені ціна 758 гривень за квадратний метр.

Віконні блоки планують купувати по 8000 гривень за квадратний метр. Для порівняння, улітку це ж комунальне підприємство купувало енергозберігаючі вікна в 2,5 рази дешевше.

Близько трьох тисяч гривень за квадратний метр вікон EKIPAZH ULTRA 6 (Фурнітура Axor K-3) платило управління культури Ізюмської міської ради.

На Харківшині ринковими для будівництва є ціни до 5000 гривень за квадратний метр.

Наприклад, для ремонту будинку по вулиці Бандери в Ізюмі “Трест-Житлобуд-1” замовляв вікна по 4600 гривень за квадратний метр.

Таким чином, переплата на віконних блоках може скласти близько 2,5 млн грн.

Загалом перераховувати позиції, на яких є переплати в цьому тендері, можна дуже довго.