10 заповідей здорового способу життяХочете бути молодим та красивим? Як це зробити?

На це питання є відповідь, яку знайшла міжнародна група лікарів психологів та дієтологів. Вони розробили «десять заповідей», що становлять основу здорового способу життя, дотримуючись яких ми не просто хотітимемо, а просто будемо молодими та здоровими.

 1. Не об’їдайтеся! Замініть звичні та належні 2500 калорій на 1500 і задовольняйтесь малим. Тим самим ви влаштуєте розвантаження своїм клітинам і підтримаєте їхню активність. Клітини швидше оновлюються, і організм стає менш сприйнятливим до хвороб. Але не потрібно крайнощів: харчуйтеся помірно, небагато і не надто мало. Якщо організм не доотримає мікроелементи, яких він потребує, то може відреагувати зниженням імунітету і, як наслідок, хворобою.
 2. Друга заповідь здорового способу життя також стосується харчування: меню має відповідати вашому віку. У 30-ти літніх жінок перші зморшки з’являються пізніше, якщо вони регулярно будуть їсти печінку та горіхи. Людям старше сорока років корисний бета-каротин. Після 50 років кальцій тримає у формі кістки, а магній – серце. Чоловікам старше 40 необхідний селен, що міститься у сирі та нирках. Селен сприяє розрядженню стресу, Після п’ятдесяти, харчуючись рибою, ми захистимо серце кровоносні судини.
 3. Робота є важливим елементом здорового способу життя. Спробуйте знайти потрібну для себе роботу. Важлива умова при цьому – робота повинна до вподоби, відповідати вашим здібностям та приносити задоволення. В ідеалі вона не повинна бути стресовою. Хороша робота супроводжує моложавість, як стверджують французи. Той, хто не працює, виглядає на 5 років старшим. Деякі професії, на думку соціологів, допомагають зберегти молодість. До них належать: диригент, філософ, художник, священик.10 заповедей здорового образа жизни
 4. Знайдіть собі пару! Любов і ніжність є найкращим засобом проти старіння. Згадайте, як ми світимося внутрішнім світлом, коли закохані, і в цьому стані нагадуємо оточуючим 20-річних хлопців (не поведінкою, звісно). Коли людина любить, у її організмі виробляється гормон щастя – ендорфін, який сприяє зміцненню імунної системи.
 5. Іноді балуйте себе, а враховуючи реалії наших днів, балуйте себе, як тільки у вас є така можливість! Всупереч усім рекомендаціям щодо здорового способу життя дозволяйте собі ласий шматочок торта, сну чи лінощів.
 6. Рух – це життя! Більше рухайтеся. Не важливо, що це буде ранкова зарядка, танець перед дзеркалом під улюблену пісню, прибирання в будинку або регулярне відвідування спортзалу це піде тільки на користь вашому організму. У процесі руху вивільняються гормони зростання, вироблення яких скорочується після 25 років. Візьміть за правило: не скористатися транспортом там, де можна пройти пішки. Результат прийде несподівано, посміхатись почнете частіше.
 7. Майте на все свою точку зору. Свідомо людина, яка живе, значно рідше впадає в депресію і буває пригніченою, ніж той, хто пасивно пливе за течією.
 8. Спіть у прохолодній кімнаті! Доведено: хто спить при температурі 17-18 градусів, довше залишається молодим. Причина полягає в тому, що обмін речовин в організмі залежить від температури навколишнього середовища. І вікові зміни не такі помітні у людей, які використовують цю інформацію. Постарайтеся раніше лягти спати – чим більше ви захопите часу для сну в цій добі, тим молодше ви виглядатимете! Якщо ви мрієте зберегти молодість, починайте це робити зараз.
 9. Не пригнічуйте в собі гнів. Той, хто постійно докоряє самому собі, замість того, щоб розповісти, що його гнітить, більш схильний до будь-яких захворювань, у тому числі онкологічних. Згідно з результатами міжнародного тестування, 64% респондентів, які страждають на рак, завжди пригнічують гнів у собі.
  Краще висловити, що засмучує, а часом навіть посперечатися, обмінятися думкою з оточуючим.10 заповедей здорового образа жизни
 10. Тренуйте головний мозок, підвищуйте та розвивайте свої розумові здібності. Час від часу розгадуйте кросворди, грайте в колективні ігри, що потребують розумової діяльності, навчайте іноземних мов. Вважайте в розумі, а не лише на калькуляторі. Примушуючи працювати головний мозок, ми уповільнюємо процес вікової деградації розумової здібності.

До речі…

Довгожителі їдять усе, але єдині в головному – переїдання небезпечне. Дослідивши історії життя двох тисяч людей віком від 85 років, вчені дійшли висновку: «Довгожителі можуть стати ті, хто миролюбний, прагнути гармонії та справедливості, здатний обходитися малим, вміє створити власну систему життя».

Французькі лікарі, досліджуючи своїх довгожителів, особливо підкреслили здебільшого вони владні вольові. Але головне – життєрадісні не хвилюються через дрібні неприємності а до великих ставляться філософськи.

Довгожителі зазвичай рано встають, і для них не побачити схід сонця – отже, не побачити новий день.