11 років ув'язнення - такий вирок отримала листоноша з ІзюмаЛистоношу з міста Ізюма визнали винною у колабораційній діяльності.

Про це повідомили в Харківському антикорупційному центрі.

Як встановило слідство, до повномасштабного вторгнення рф жінка працювала листоношею в одному з  відділень поштового зв’язку “Укрпошти” в місті Ізюмі, а під час окупації міста отримала “підвищення” та з червня по вересень 2022 року була “директором” у створеному псевдовладою комунальному підприємстві “почта Изюма”. 

Зрадниця організувала розповсюдження пропагандистських газет, таких як “Харків Z”, “Красная звезда” та “Изюмский телеграфъ” по Ізюмському району (окрім Балаклії та Борової), на шпальтах яких публікувались матеріали з типовими кремлівськими наративами. 

Для роботи так званого КП “Почта Изюма” жінка склала штатний розклад, підібрала співробітників із числа колишніх працівників “Укрпошти” і мешканців Ізюма, створила систему відділень та уклала трудові договори з працівниками. 

У суді вона свою вину не визнала та повідомила, що надала згоду стати директоркою створеного окупаційною владою “КП “Почта Изюма” у зв’язку зі скрутним матеріальним становищем та виконувала вказівки представників окупаційної адміністрації.

Так колаборантка отримувала раз на тиждень у будівлі окупаційної адміністрації газети окупаційної влади “Изюмский телеграфъ” та “Харьков Z”, зберігала їх та організовувала їх розповсюдження серед населення. Також повідомила, що зарплату їй платили продуктами харчування.

Свідки підтвердили, що до окупації працювали з жінкою листоношами в одному з відділень”Укрпошти” в Ізюмі.