Наразі Харківщина готова до нового опалювального сезону на 95-97%. Про це повідомив начальник Харківської ОВА Олег Синєгубов.

Особлива увага приділяється деокупованим територіям, де в наслідок бойових дій значно постраждала критична інфраструктура та житловий фонд.

Так в місті Ізюмі центральна котельня, яка опалювала 70% міста, зруйнована й не підлягає відновленню. Замість неї в місті  встановлять 10 пересувних котельних установок, потужністю 1 МВт кожна.

“Такі нестандартні рішення будемо застосовувати не лише в Ізюмі, щоб по-максимуму підготувати житловий фонд області до нового опалювального сезону”, – зазначив Синєгубов.

Наразі 8 модульних котелень вже доставлено до Ізюма, ще 2 спрямують найближчим часом. Усі 10 котелень буде запущено з початку опалювального сезону. Заплановано здійснити підключення 33 будинків, що забезпечить теплом 1 300 квартир – це 4 289 мешканців Ізюма.

Вперше проєкт з встановлення модульної котельні було реалізовано в обласній клінічній лікарні. Це дозволяє забезпечити медзаклад безперебійним автономним опаленням. Зараз цей проєкт втілюється в Ізюмі, а далі його буде реалізовувано й в інших населених пунктах Харківської області.